Vajina Beyazlatma

tarafından
491
Vajina Beyazlatma

Genital bölge güzelliği, cinsel hayatı doğrudan etkileyen etkenlerden biridir. Hem karşı cinsi hem de bayanın kendisinin daha iyi konsantre olmasını sağlayan bu etken en fazla genital bölge kararması durumundan etkilenir. Yanlış epilasyon uygulamaları, yanlış jilet kullanımı, alerjik yapılı cilt, hassas cilt ve sıkı iç çamaşırı kullanımı sonucunda ortaya çıkan bu durum, önüne geçilebilen bir durumdur.

Vajina bölgesinde değişik nedenler ile ortaya çıkan kararma, farklı karışımlar ile tedavi edilebilir. Bölgenin beyazlaması ve kendi rengini almasını sağlayan bu özel karışımlar, kozmetik ürün satışı yapılan yerlerde hazır olarak satılır. Vajina beyazlatma kremi olarak geçen bu kremler, doğal malzemelerin karıştırılması ile elde edilir.

Kremin arka bölgesinde yazan kullanma talimatlarına uygun şekilde kullanılan kremler, kısa sürede özel bölgenin beyazlamasını sağlar. Kullanım alanına göre alerji yapmayan, zarar vermeyen özel maddeler ile hazırlanan genital beyazlatma kremleri, doktorlar tarafından da reçete ile verilebilir.

[reklam id=1]

Vajina beyazlatmak için hazır ürünler kullanılabileceği gibi evde de bazı yöntemler denenebilir. Kullananlar tarafından işe yaradığı belirtilen vajina beyazlatmak için ev yapımı krem için gereken malzemeler;

  • 1 kahve fincanı tamamen doğal elma suyu
  • Yarım tatlı kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyu
  • 1 dolu yemek kaşığı vazelin, olarak sıralanabilir.

Krem için gereken malzemeleri temiz ettikten sonra uygun bir kap içinde ilk olarak elma suyu ile limon suyunu karıştırın. Karışan sıvı malzemelerin içine vazelini ekleyip karıştırın. Kremi eğer daha koyu bir kıvamda isterseniz bir miktar daha vazelin koyup karıştırabilirsiniz.

Vajina Beyazlatma

Kremi hazırladıktan sonra hemen kullanabilirsiniz. İlk olarak genital bölgeyi yıkayın, güzelce kurulayın. Temiz ve kuru olan bölgeye parmak uçlarınız ile masaj yaparak bu kremden sürün. Bölgenin kurumasını bekleyin ve sonrasında bol su ile yıkayın. İsterseniz doğal sabun ile daha güzel temizleyebilirsiniz.

Yıkama sonrası kurulayıp pudra ile güzelce pudralayın. Bu karışımı ciltte kararma olan her bölge için kullanabilirsiniz. Vajina beyazlatma kremi ile kısa sürede genetik bölgeniz eski haline geri dönecektir.

Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

Genital bölge beyazlatma uygulaması için evde uygulanabilecek doğal ve etkili çözümlerden birisi de zerdeçal maskesidir. Kararma yaşanan bölgey parmak uçları ile sürülüp uygulanan bu maske için, yarım limonun suyu ile bir tatlı kaşığı zerdeçalı karıştırın. Karışan malzemeleri geniltal bölgeye sürüp 10 dakika bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayabilirsiniz. Etki görmek içn haftada 3 gün uygulamak gerekir.

Vajina beyazlatıcı için doğal malzemeler ile uygulanabilecek etkili yöntemlerden birisi de yoğurt-limon suyu maskesidir. Bu özel maske için 1 yemek kaşığı yoğurt ve yarım limonun suyunu uygun bir kap içinde karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı kararan bölgeye parmak uçları ile yedirerek uygulayın.

Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

Karışımın kuruması için 10 dakika kadar bekleyin. Ardından bol ılık su ile durulayın. Bölgeyi kurulayıp bebek pudrası sürerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Genital bölge nasıl beyazlatılır, sorusuna cevap olarak verdiğimiz bu maskeyi her gün ya da iki günde bir kere uygulayabilirsiniz.

Genital bölge beyazlatma için bir karışım ya da krem kullanmak istemeyenler, sadece kese yaparak da vajina beyazlatabilirler. Bu uygulama için her duş alımı sırasında ipek kese ile genital bölgeyi keseleyebilirsiniz. Sıcak suyun etkisi ile yumuşayan ölü deriler yok olup bölgenin rengi açılabilir.

Vajina beyazlatma nedir ve genital bölge kararması nasıl geçer, sorularına cevap olarak verdiğimiz yukarıdaki karışım ve uygulamalar öneri niteliğindedir. Bu uygulamaları yaparken her hangi bir kaşıntı ya da yanma meydana gelirse uygulamaya son verip gerekli görüldüğünde bir cilt uzmanına başvurulmalıdır.