Vakumlu Ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz İle Zayıflama

tarafından
665
Vakumlu Ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz İle Zayıflama

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini dondurarak yok olmasını hedefleyen bölgesel cilt soğutma yöntemine denmektedir. İnatçı yağlardan kurtulmayı sağlayan en etkili yöntemlerden biridir. Yağ tabakası ısıtılıp, soğutularak hücre ölümü gerçekleşmesi hedeflenmekte ve lenfatik sistem yardımıyla vücut dışına atılmaktadır. Soğuk lipoliz göbek, karın, basen, bacak gibi bölgelerde etkilidir.

Vakumlu Ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz İle Zayıflama 1

Vakumlu Ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz İle Zayıflama etkileri nelerdir?

Vakumlu ve vakumsuz soğuk lipoliz ile zayıflama yöntemi kilo problemi olan kişilerde veya bölgesel şikayetleri olan kişilerin düşünmekte olduğu bir yöntemdir. Bu yöntemle amaçlanan42 dereceye kadar ısı verilerek ısınma sağlanıp ardından -5 C’ ye kadar yağ soğutulmasıdır. Bu yağ tabakası soğuğa karşı hassastır ve kemikler bu soğuktan etkilenmemektedir.

Soğuktan eriyen yağlar vücuttan atılmaktadır. Vakumlu soğuk lipoliz yöntemi, vakumun etkisi ile soğuk uygulamanın daha etkili olmasını sağlamaktadır. Vücuttan önemli oranda yağ atılır ve ciddi bir incelme sağlanmaktadır.

[reklam id=1]

Diğer zayıflama yöntemleri gibi diyet veya spor yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Soğuk lipoliz yöntemi ile herhangi bir ağrı veya acı oluşmamaktadır.

Vakumlu Ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz yöntemi nedir?

Vakumlu ve vakumsuz olmak üzere 2 şekilde uygulanabilmektedir. Daha çok vakumlu lipoliz uygulaması tercih edilmektedir. Soğuk daha çok etkili olmaktadır. Vücuda tek kullanımlık bir malzeme ile istenilen bölge kaplanır. Daha sonra uygulama başlar.

Vakumlu Ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz İle Zayıflama

Bu yöntem 15 gün gibi bir sürede etkisini göstermeye başlamaktadır. Bu uygulamanın tamamen etki edebilmesi için 4 ay gibi bir süre uygulanması gerekmektedir. Soğuk lipoliz yönteminde seanslar 20 ile 60 dakika arasında uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Uygulama sonrasında kişilerde hafif bir cilt kızarıklığı olabilmektedir. Uygulama yapılmaması gereken kişiler böbrek ve karaciğer hastalığı olan, hamilelere uygulama yapılmamaktadır. Hamileler doğumdan 3 ay kadar sonra doktoruna danışarak yöntemi yaptırabilmektedir.