Viksle Dudak Dolgunlaştırma

tarafından
5219
Viksle Dudak Dolgunlaştırma

Viksle Dudak Dolgunlaştırma
Dolgun ve etli dudaklar pek çok kadının sahip olmak istediği dudak tipidir. Yüze seksi bir anlam katan ve rujun hakkını veren dolgun dudaklar elbette doğuştan sahip olunan bir özellik. Ama bazı uygulamalar sayesinde doğal dolgunlukta dudaklara kavuşmak da zor değil. Doğal dudak dolgunlaştırma konusunda yardım alınacak pek çok seçenek var, bunlardan birisi de viks. Evet yanlış okumadınız. Dolgun dudaklar için en etkili yöntem vikstir. Soğuk algınlığı, üst solunum yolları enfeksiyonu, inatçı öksürük gibi rahatsızlıklarda ve nefes açıcı olarak imdadımıza koşan viks sayesinde dolgun dudaklar ve çekici bir ifade kazanabilirsiniz. Viksten dudak dolgunlaştırıcı olarak nasıl yararlanabilirsiniz hemen açıklayalım…

Kullanmadığınız yumuşak kıllı diş fırçası ve naneli viks, dudak dolgunlaştırma işleminiz için yeterli. Fırçanın üzerine yarım nohut büyüklüğünde viks sürün ve dudaklarınıza 10 dakika boyunca masaj yapın. Bu uygulamayı yaparken dudaklarınızda karıncalanma hissetmeniz doğaldır. Masajın bitiminde dudaklarınızı temizleyin. Haftada 1 kez düzenli uygulandığında dudaklarınızdaki dolgunlaşmayı hissedeceksiniz. Fırçanın yumuşak kıllı olmasına özen gösterin.

Viksle-Dudak-Dolgunlaştırma

[reklam id=1]

Bitkisel Dudak Dolgunlaştırıcı
Bitkisel yöntemlerle dudak dolgunlaştırma da mümkün. Tarçın yağı dudak dolgunlaştırma konusunda size yardımcı olabilir. 2 damla tarçın yağını bir çay tabağına dökün ve 2 damla doğal zeytinyağı ila karıştırın. Karışımı parmağınız yardımıyla dudaklarınıza uygulayın. İlk anda dudaklarınız biraz yanabilir ancak bu durum kısa sürecektir.

Bunun dışında dolgun dudaklar için kırmızı biberi de kullanabilirsiniz. Tek başına dudaklarınıza sürdüğünüzde biber yağı fazla yakıcı olabileceğinden, farklı yağlarla incelterek da kullanabilirsiniz. Dudak parlatıcısı haznesine 2-3 damla damlatacağınız biber yağı ile gün boyudolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Karanfil yağı da yine dudak dolgunlaştırma etkisi olan doğal çözümlerden birisidir. Dudaklara uygulandığında hafif bir yanma oluşturur ve dudaklarda kalınlaşma hissedilir. Karanfil yağını 2-3 damla parlatıcınızın içine damlatarak kullanabilirsiniz.

Ve yine dolgun dudaklar için en iyi yöntem, dudakları diş fırçasıyla her gün fırçalamaktır. Eğer dolgun dudaklar için bitkisel yağlardan kullanmak istemiyorsanız dudaklarınızı her gün diş fırçasıyla ovalayarak fırçalayabilir ve dolgunlaştırıcı etkiyi hissedebilirsiniz.