Vücut Geliştirme Aletleri

tarafından
361
Vücut Geliştirme Aletleri

Vücut geliştirme aletleri çerçevesinde çok sayıda seçenek söz konusudur. Özellikle gelişmiş spor salonlarında farklı alternatifler ve etkili sonuçlar alabileceğiniz aletler bulunmaktadır. Ancak, herkesin spor salonlarına gitmeye ne zamanı, ne de parası vardır.

Vücut Geliştirme Aletleri

Bizde sizler için evde kas yapma aletleri konusunda bir çalışma hazırladık. Makalemizin içerisinde herkesin evde yapabileceği ve kullanabileceği aletler üzerine bilgilere yer veriyor olacağız. Uygun maliyetlerle bu malzemeleri temin edebilir ve evinizde çalışmalara hemen başlayabilirsiniz. Bu bağlamda akıllara ilk olarak dambılla vücut geliştirme gelmektedir.

Evde rahatlıkla kullanılabilecek, uygun maliyetlerle alınabilecek ve kütle olarak fazla yer kaplamayacak kas geliştirme aletleri şu şekildedir.

[reklam id=1]

 • Overball
 • Tere bant
 • Dambıllar
 • Pilates
 • Body bar
 • Step board
 • Mat minderi
 • Göğüs geliştirici yay
 • Direnç bandı
 • Atlama ipi
 • El yayı
 • Şınav
 • Kondisyon küreği
 • Mekik
 • Barfiks çekmek için 3’lü spor aleti

Yukarıda sıralamış olduğumuz spor aletlerini evinizde konumlandırabilir ve çalışmalara hemen başlayabilirsiniz. Bu malzemelerin size ve evinizdeki diğer bireylere evde vücut geliştirme aletleri kapsamında sunulduğunu ifade edebiliriz.

Vücut Geliştirme Aletleri 1

Evde Vücut Geliştirme Aletleri

Evde vücut geliştirme aletlerinin neler olduğunu yukarıda sıralamıştık. Bu bölümde de bu aletlerin ne işe yaradığını ve nasıl kullanılması gerektiğini anlatalım istiyoruz. İlk olarak dambıllardan başlayalım. Bazı büyük marketlerde vücut geliştirme seti olarak satılan aletler bulunmaktadır. Bu set içerisinde saymış olduğumuz pek çok alet bulunmaktadır.

Dambıllardan başlayalım demiştik. Dambıllar, en çok kullanılan vücut geliştirme aletleri arasında yer almaktadır. Omuz, göğüs ve kol kasları için son derece etkilidir. 2, 3 ve 4 kiloluk dambıllarla başlayabilir ve ilerleyen süreçlerde ağırlıklarını arttırabilirsiniz.

Kısa sürede sonuç veren etkili bir alettir. Tere bandının kalça, bacak, sırt ve karın bölgesindeki kasları çalıştırmak için kullanılan bir malzeme olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yine kullanım alanı yaygın olan overbalları da her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Daha çok vücudu sabitlemek için etkili olmaktadır.

Vücut Geliştirme Aletleri 3

Bacak antremanları ve kalça sıkılaştırmaları için plates aleti son dönemlerde çok popüler hale gelmiştir. Yazımızın son bölümünde vücut geliştirme aletleri fiyatları hakkında da genel bir değerlendirmede bulunuyor olacağız.

Vücut geliştirme aletlerini tanımaya devam ediyoruz. 3’lü set olan barfiks, şınav ve dips aleti yine pratik aletler arasında yer almaktadır. Oldukça etkilidir. Bu set sayesinde orta düzeyde vücut gelişimini elde edebilirsiniz. Barfiks çekmek için 3 farklı tutuş pozisyonuna müsaittir. Evde etkili sonuç almak ve ideal bir vücuda kavuşmak isteyenlerin kesinlikle alması gereken bir alettir.

Bunun yanında aletsiz vücut geliştirme hareketleri konusunda da bilgi verelim istiyoruz. Evinde müsait alanı olmayan ya da bu aletleri alacak ekonomik güce sahip olmayanlar için bu hareketler çok önemli olmaktadır. Şunu unutmamız gerekiyor. Hayatta yapılabilecek pek çok şey vardır. Herhangi bir şeyi yapmak için şart ve kurallara bağlı kalmamalısınız.

Vücut Geliştirme Aletleri 4

Spor yapmak ya da kaslarınızı geliştirmek içinde gerek spor salonlarına gitmek, gerekse de evinize spor aletleri almanız gerekmemektedir. Bunun yerine gereken tek şey azim ve içinizdeki istektir. Özellikle şınav ve mekik çekerek kas yapabilirsiniz. Düzenli bir şekilde bu iki kas geliştirme egzersizini yapmanız durumunda sonuç almanız için önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır.

Sözü edilen kas geliştirme aletlerini evde kullanabilirsiniz. Bu ürünler büyüklük, işlevsellik ve kalite çerçevesinde farklı fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Birden fazla kas geliştirme aleti alacak olanlar kendi antreman düzeylerine göre ürünleri seçebilir ve uygun fiyatlı ürünleri satın alabilirler. Her bütçeye uygun ürünlerin varlığını hatırlatmak istiyoruz.