Vücut Geliştirme Programı

tarafından
333
Vücut Geliştirme Programı

Yeni başlayanlar için vücut programlarını doğru uygulamak, beslenmeye özen göstermek ve evde bir takım hareketlerle bunu sağlayabilmek büyük önem arza etmektedir. Bizde yeni başlayanlar için haftalık vücut geliştirme programı üzerine bilgiler vermek istiyoruz. Bu konuda hocalar tarafından bilinçsizce hazırlanmış vücut geliştirme programlarının olduğunu biliyoruz.

Vücut Geliştirme Programı

Egzersiz hareketlerinin ifade edilişi bile pek çok programda yanlış olarak hazırlanmaktadır. Özellikle egzersiz hareketlerini tanımlarken evrensel kavramlara sadık kalınması gerekmektedir. Böylelikle vücut geliştirme beslenme programı ve doğru egzersizlerin uygulanması konusunda yönlendirmelerin tam yapılması sağlanmış olacaktır.

Vücut geliştirme programlarında yapılan hataların aynısı beslenme programlarında da yapılmaktadır. Özellikle beslenme programlarının tek düzen olması çok önemlidir. Bunun yanında alınacak olan proteinleri çeşitlendirmek ve karbonhidrat alımını sınırlamaktır. Bu durumda vücut geliştirme aletleri ile daha kısa sürede etkin sonuçlar alabiliyor olacaksınız.

[reklam id=1]

 

Vücut geliştirme programlarının hemen hepsinde esneme hareketlerine çok az yer verilmesidir. 10 dakika kardiyo yazmak ve uygulamak yeterli olmayacaktır. Vücut geliştirme programları ve beslenmenin önemi kadar, esneme hareketlerinin de önemi vardır. Bu nedenle vücut geliştirme beslenme dışında, esneme hareketlerinin doğru ve yeteri kadar yapılmasına da bağlıdır. Vücut geliştirmek isteyenler ve bununla ilgili çalışma yapmak isteyenler aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Vücut Geliştirme Programı 2

  • Verecek olduğumuz program hazırlık ve yeni başlamış olanlar içindir.
  • Isınma ve esneme hareketleri kesinlikle ihmal edilmemelidir.
  • İlk 2 antreman 60 ile 75 dakika sürmelidir. 3 ve 4.antreman ise 60 dakikada bitirilmelidir.
  • Antreman bitiminde benzer esneme hareketlerinin yapılması gerekmektedir.

Yeni başlayanlar için ideal vücut geliştirme programını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu programa uyulması durumunda kısa sürede sonuç alabileceksiniz. Bunun dışında vücut geliştirme tv kanalları üzerinden de bilgi alabilirsiniz. Örnek video ve anlatımlarla sonuç almak mümkündür.

  • Pazartesi: İlk gün göğüs ve kol çalışmalısınız.
  • Salı: Programın ikinci gününde sırt ve ön kol çalışarak devam etmelisiniz.
  • Çarşamba: Bu günü dinlenme ile geçirmelisiniz.
  • Perşembe: Programın bu gününde sadece omuz çalışmalısınız.
  • Cuma: Cuma gününe geldiğinizde bacak çalışarak antremanı tamamlamalısınız.
  • Cumartesi ve Pazar gününü dinlenenerek geçirmelisiniz.

Vücut Geliştirme Programı 3

Evde Vücut Geliştirme Programı

Kendinize uygun bir program yapmanız mümkündür. Bunun için spor salonlarına gitmeniz gerekmiyor. Bu anlamda vücut geliştirme yemek programı ve diğer detayları kendiniz oluşturabilirsiniz. Bununla ilgili bir takım detayları göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Erkek ya da bayan vücut geliştirme programı çerçevesinde program hazırlamalısınız. Buna göre, cinsiyetiniz, yaşınız, kilonuz, boyunuz, spor geçmişiniz, son 3 yılda ulaştığınız maksimum ve minimum kilo, şuanki spor etkinlikleriniz, günlük alınan kalori ve aynı zamanda harcanan kalori gibi değerlere dikkat etmeniz şarttır.

Evde vücut geliştirmek çok zor olur diye düşünmemek gerekir. Yukarıda vermiş olduğumuz orta seviye vücut geliştirme programı sayesinde kısa sürede hayel ettiğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. Önemli olan vücudunuzu iyi tanımaktır.

Vücut Geliştirme Programı 4

Vücudunuza uygun bir vücut geliştirme programı hazırlamak ilk işiniz olmalıdır. Bunun devamında her konuda olduğu gibi bu konuda da beslenme çok önemli olmaktadır. Vücudunuza uygun bir şekilde beslenme programı hazırlamak ve buna uymak sürecin önemli detaylarından biridir. Çok kalorili besinlerden uzak durmak ve karbonhidra değerleri yüksek olan besinleri tüketmek gerekir.

Karbonhidratlı besinleri de çeşitlendirmek bu süreçte önem arz etmektedir. Evinizin boş bir bölümünde birkaç basit vücut geliştirme aleti ile çalışabilir ve ideal bir vücut sahibi olabilirsiniz. Bu sayede çok daha iyi görünebilir, kendinize daha fazla güvenebilir ve herkes tarafından beğeniliyor olabilirsiniz.