Yaş Maya Maskesi

tarafından
1246
Yaş Maya Maskesi

Kişilerin günlük yaşamlarında cilt bakımına gereken önemi vermesi gerekmektedir. Cilt bakımı için piyasada yer alan kozmetik firmalarının fazlası ile ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler kullanmak cilt bakımının yapılmasına yardımcı olmakta ancak bazı sonuçları da beraberinde getirmektedir.

Cilt bakımı için ürünlerin kullanılmadan önce mutlaka bir cilt analizinin yapılması ve kişinin kendi cilt yapısı nasıl öğrenmesi gerekmektedir. Kendi cilt yapılarına uygun kullanılan cilt bakım ürünleri daha çok etkisini göstermektedir. Kuru bir cilt yapısına uygulanacak yağlı ciltler için cilt bakım ürünleri sonrasında ciltler daha çok kurumakta ya da yağlanmaya başlamaktadır.

Cilt bakım ürünlerini almanın yanı sıra kişiler kendi evlerinde bulunan malzemeler ile de kendi cilt bakı maskelerini hazırlayabilmektedirler. Bu maskelerden biri de yaş maya maskesi olmaktadır. Genel olarak kuru cilt ve karma cilt yapısı için uygun olan yaş maya maskesi yağlı ciltler için önerilmemektedir.

[reklam id=1]

Yaş bir maya olduğundan dolayı yağlı ciltlere uygulandıktan sonra cildin daha çok yağlanmasına yol açabilmektedir. Her ciltte böyle bir durum olmasa da bu tarz etkileri görülmektedir.

Yaş maya maskesi yapanlar arasında kullanan kişilerin yorumları genel olarak olumlu şekilde olmaktadır. Yaş maya maskesi ciltte oluşan siyah nokta, sivilce ya da lekelere iyi geldiği gibi aynı zamanda cildin yenilenmesine de yardımcı olmaktadır.

Gözaltı kırışıklıklarını önlemek için yaş maya maskesi; malzemeler 1 tatlı kaşığı yaş maya, 1 tatlı kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı elma suyu olmaktadır. Bütün malzemeler cam bir kâsenin içerisine konulmalı ve maya eriyinceye kadar karıştırılması gerekmektedir.

Yaş Maya Maskesi 2

Elde edilen karışım cilde sürülmeli, 20 dakika boyunca bekletilmeli ve sonrasında sıcak-soğuk şok etkisi yaratacak bir bez ile ciltten çıkarılması gerekmektedir. Sadece gözaltı kırışıklıkları için değil, aynı zamanda boyun ve cildin tamamında etkili olmaktadır. Haftada 1 kez uygulanması yeterli olmaktadır.

Kuru ciltler için yaş maya maskesi; malzemeler 1 paket yaş maya, 1 kapsül E vitamini ve 1 tane yumurta olmaktadır. Kâse içerisinde önce yumurta çırpılmalı ve sonrasında diğer malzemeler eklenerek karıştırılmaya devam edilmektedir. Göz çevresi hariç tüm cilt bölgesine bir fırça yardımı ile uygulanmalı ve 15 dakika boyunca ciltte bekletilmesi gerekmektedir.

15 dakikanın sonunda ciltten soğuk su ile arındırılması yeterli olmaktadır. Cildin kurumasını önlemek ile birlikte cildin daha nemli ve daha canlı gözükmesine de yardımcı olmaktadır. Yaş maya maskesini 5 günde bir uygulanması yeterli olmaktadır.

Yaş Maya Maskesi 1

Yaş Maya Maskesinin Faydaları

Yaş maya maskesi nasıl yapılır sorusu kişilerin bu maskeyi uygulamadan önce sordukları genel sorulardan biri olmaktadır. Belirlenen malzemeler ile birlikte yaş maya maskesi tarifi adımlara uyularak cilde uygulandığında ciltte göz ile görülür değişiklikler meydana gelmektedir.

  • Yaş maya maskesinin faydalarından biri gözaltı kırışıklıkları için yaş maya maskesi kullanılması olmaktadır.
  • Cilt için gerekli olan B vitamini bakımından oldukça zengin olduğundan dolayı cilde uygulanması cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır.
  • Sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellemek, oluşan siyah nokta ve sivilcelerin de kısa sürede kaybolmasına yardımcı olmaktadır.
  • Cildin dış etkenlerden dolayı etkilenmesi sonucu meydana gelen alerjilere karşı koruyucu bir madde olarak kullanılmaktadır.

Yaş Maya Maskesinin Faydaları

  • Cildin ihtiyaç duyduğu enerjiyi fazlası ile karşılamaktadır.
  • Sadece cildin değil, sinir sistemine de yararlı olduğundan dolayı saçların bakımında ve yenilenmesinde de aktif bir rol oynamaktadır.
  • Yaş mayanın içerisinde yer alan tiyamin sayesinde cildin dolaşımına da katkı sağlamaktadır.

Cildi nemlendirmek ile birlikte sıkılaşmasına da yardımcı olmaktadır.