Yaşlı Gösteren 5 Giyinme Tarzına Elveda Deyin!

tarafından
7862
Yaşlı Gösteren 5 Giyinme Tarzına Elveda Deyin!

Yaşlı Gösteren 5 Giyinme Tarzına Elveda Deyin!
Lise arkadaşlarınızdan daha yaşlı görünmeye başladığınızı düşünüyorsanız, stresli yaşantınızı ya da güzellik bakımınızı sorumlu tutmayın.

giyim-hataları


Sorun, gardırobunuzda olabilir.
Bedeninize uymayan, modası geçmiş ya da ergen giysileri, görüntünüze seneler ekleyebilir. İşte olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olan beş yaygın hata ve bu hataları düzeltmenin yolları:

YAŞLANDIRICI: Geçmişte tıkılıp kalmak
ÇÖZÜM: Bugüne geri dönün
Son on senedir saç ve makyaj tarzınızı değiştirmediyseniz, bir yenileme yapıp yüzünüzden yılları silmenin zamanı gelmiş demektir. YouBeauty’nin tarz uzmanı Sam Saboura, işe makyaj malzemelerinizi değiştirmekle başlamanız gerektiğini söylüyor. Sonra da kuaföre gidip yeni bir saç rengi veya şekli seçin. Saboura, “Güzelliğiniz söz konusu olduğunda, kendinizi alışkanların rahatlığına bırakmak yerine risk alın,” diyor.

Yaşlı-Gösteren-5-Giyinme-Tarzına-Elveda Deyin1

“Mad Men” dizisinden fırlamışçasına ya da ‘70’lerin bohem tarzı gibi baştan aşağı vintage kıyafetlere bürünüyorsanız da olduğunuzdan yaşlı görünüyor olabilirsiniz. Net-a-Porter’ın ABD baskısının editörlerinden Tracy Taylor, “Doris Day veya Nancy Sinatra’yla ya da o dönemin filmlerinden başka bir karakterle karıştırılmak istemezsiniz herhalde,” diyor. Taylör, mavi far ve kabarık saç üçlemesine gitmek yerine farklı çağları bir araya getirebilirsiniz, örneğin boru etek ve geniş bir kazağı atkuyruğu ve doğal bir göz makyajıyla tamamlayabilirsiniz. Taylor, “Yüzünüzden on yılı silmiş olursunuz,” diyor.

[reklam id=1]

YAŞLANDIRICI: Fazla açılmak ya da hiç açılmamak
ÇÖZÜM: Kapanın (ama yalnızca biraz!)
Bazı kadınlar, yaşları ilerledikçe mini elbise ve straplez giyme eğiliminde olurlar, çünkü derilerini daha fazla göstermenin kendilerini daha genç gösterdiği gibi yanlış bir fikre kapılırlar. Bir de tam tersini tercih edip yerleri süpüren elbiselerle boğazlı kazaklar giyenler vardır ki bu da kadınları olduklarından yaşlı gösterir.

Saboura, “Güçlü olduğunuz yerlere oynayın: V ya da derin yuvarlak yaka boynu, yarım kol kolları, diz boyunda etekler ise biçimli bacaklarınızı ortaya çıkartır,” diyor. “böylelikle yaşınız ne olursa olsun o bölgeler güzel görünür. Fazla örtünmek ise pasaklı görünmenize yol açabilir.”

YAŞLANDIRICI: Haminne pantolonları
ÇÖZÜM: Doğru kesimi bulun
Yüksek belli pantolonlar, görüntünüze seneler ekleyebilir, zevksiz görünecek olmanızdan bahsetmiyoruz bile. (Jessica Simpson’a sorun yeter.)  Saboura, bu tür bir duruma düşmemek için yüksek belli ya da çuval gibi pantolonlardan kurtulup her sene pantolon tarzınızı yenilemenizi öneriyor. “Bu, düşük belli, dar pantolonlar giymeniz gerektiği anlamına gelmiyor, ama modaya uymak sizi daha genç gösterir. Artık koyu renk blucinin açık renk olanlara göre daha genç ve modern gösterdiği düşünülüyor.”

Yaşlı-Gösteren-5-Giyinme-Tarzına-Elveda Deyin2

YAŞLANDIRICI: Eski sutyenler
ÇÖZÜM: Yenilerini satın alın
Elbisenizin altına ne giydiğiniz de sizi döpiyes kadar yaşlı gösterebilir. Sutyenler, zamanla göğüsleri destekleme özelliklerini yitirir ve “göğsünüz karnınıza yakınlaşmaya başlar,” diyor Saboura. “İyi destekleyen bir sutyen ise sizi bir fıçı gibi değil de kum saati gibi gösterecektir.” Sutyenlerinizi senede bir ya da esnemeye başladıkları zaman değiştirin.

Yaşlı-Gösteren-5-Giyinme-Tarzına-Elveda Deyin3

YAŞLANDIRICI: Ergen gibi giyinmek
ÇÖZÜM: Büyüyün!
Sevimli ve genç gösterdiğini düşündüğünüz için saç bantlarıyla ve tulumlarla mı dolaşıyorsunuz? Bir kez daha düşünün. Yirmi beş yaşından sonra artık çocuk reyonlarından çıkmış gibi görünmeyi bırakmak gerekir.

Yaşlı-Gösteren-5-Giyinme-Tarzına-Elveda Deyin4

Gardırobunuza bakıp kendinize şu soruyu sorun: “Miley Cyrus bunu giyer miydi?” Eğer yanıtınız evetse, o kıyafeti elinizden çıkartın. “Günümüzde kırk yaş, eskilerin otuz yaşı olabilir ama yine de sokaklarda ergenler gibi dolaşmak istemeyeceğinize de eminiz,” diyor Taylor. “Bir kıyafeti nerede giydiğiniz önemlidir; örneğin tatilde tulum giymekte sakınca olmayabilir ama alışveriş merkezinde ya da ofiste giyiyorsanız olur. Ayrıca bu tür kıyafetleri hangi aksesuarlarla giydiğiniz de önemli.” Deri bir çanta ya da babet, güzel bir saat ve doğal bir atkuyruğu, demodeliğe düşmeden şık görünmenizi sağlayacaktır. “Aklınıza Selana Gomez değil de Victoria Beckham gelsin,” diyor Taylor.

Giyeceğiniz kıyafetin üzerinize yakışıp yakışmadığından emin olamıyorsanız, size en dürüst yanıtı verecek yakınlarınıza danışın, diyor Taylor. Örneğin eşinize ya da en yakın arkadaşınıza. “Denemekten korkmayın. Moda, moral yükseltmenin mükemmel bir yoludur. Önemli olan, o kıyafetin sizin için doğru olup olmadığı konusunda size doğruyu söyleyecek birilerinin olması