Yeşil Elma Diyeti

tarafından
1548
Yeşil Elma Diyeti

Yeşil elma diyeti, kilo vermek için araştırma yapanların mutlaka karşılaştığı bir diyettir. Mide dostu olarak da bilinen elma ile yapılan bu diyet, kısa sürede sağlıklı kilo vermeyi sağlıyor. Farklı kaynaklarda değişik öğünlere göre süresinde de değişme bulunan yeşil elma diyeti genelde 5-10 gün arası ve elma ağırlıklı beslenme ile uygulanıyor. İnsan sağlıına yararları hemen hemen herkes tarafından bilinen bu özel meyve ile yapılan diyet hakkında sizler için kısa bi araştırma yaptık. İşte araştırmamızın detayları…

Yeşil elma diyeti, haftada 5-6 kilo vermeyi vaat eden bir hızlı kilo verme diyetidir. Sağlıklı bir meyve ile yapıldığı için hemen hemen herkese önerilebilir. Genelde bir zararı bulunmayan elma diyeti, şok diyetler arasında yer aldığı için zaman zaman bazı yan etkilere neden olabilir. Yeterli beslenememekten kaynaklanan yeşil elma diyeti zararları aşağıda belirtilen maddelerdeki gibi olabilir.

[reklam id=1]

  • Yorgunluk
  • Sürekli uyku hali
  • Baş dönmesi
  • Uyuşukluk
  • Mide yanması
  • Enerji düşüklüğü

Diyet sırasında hemen hemen herkeste ortaya çıkabilen bu yan etkiler, günlük hayatı etkiler duruma geldiğinde bir doktora başvurulmalı ve diyete son verilmelidir. Bunların yanında diyet sırasında yeterli su alınmadığında vücutta su kaybı yaşanabilir ve bu da daha kötü sonuçlara neden olabilir.  Şok diyetler arasında bu diyeti uygulamadan önce uzman bir diyetisyen ya da beslenme uzmanı görüşmeniz, sağlığınız açısından önemlidir.

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Yeşil elma diyeti, su, elma ve yeşil çay üçlüsünün yoğunluğu ile yapılan bir diyettir. Diyet sırasında her sabah kalkınca ilk yapılması gereken 1 bardak su tüketmektir. İçtiğiniz bu su güne daha zinde başlamanızı sağlarken, iştahınızın da azalmasını sağlayacaktır. 1 bardak suyun ardından imkanınız varsa açık havada hafif tempolu bir yürüyüş yaparak güne başlayabilirsiniz. Eğer imkanınız yoksa kapalı alanda hafif bir egzersiz yapıp diyette belirtilen besinler ile kahvaltınızı yapın. Yeşil elma diyetinin ikinci önemli noktası, akşamları saat 19:00’dan sonra bir şeyler yenilmemesidir. O saatten sonra sadece su tüketilmesi ve dinlenilmesi önerilir.

Yeşil elma diyeti sırasında gün içinde en az 3-3,5 litre su içilmesi gerekir. Suya ek olarak her gün 3 bardak şekersiz çay tüketimi de yağların erimesinde etkili olacaktır. Daha önce uygulayıp elma diyeti deneyimleri hakkında bilgileri paylaşanların belirttiğine göre bu diyeti uygularken ne kadar fazla su tüketilirse, sonuç olarak o kadar iyi sonuç elde ediliyor. Haftada ortalama 5-6 kilo verdiren bu diyet ile kişinin kilosuna göre sonuç elde edildiği göz ardı edilmemeli. Eğer verilmesi gereken kilonuz daha fazla ise 10 kiloya kadar verebilir, daha az ise sadece 2 kilo vermek ile sınırlanabilir.

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır? 2

Yeşil elma diyeti yaparken hızlı kilo verme nedeni ile vücut sarkması olmaması için spor yapmak şarttır. Düzenli olarak vücudun tamamını çalıştırmaya yönelik egzersizler yeşil elma diyeti ile birlikte etkili sonuç alınmasını sağlar. Gün içinde hareketli bir yaşam, sabahları hafif tempolu yürüyüş ve düzenli bir hayat kilo vermek için etkili diğer faktörler arasındadır. Yeşil elma diyetleri uygulanma şekilleri ve besinlere göre farklı sürelerde uygulanabilir. Ancak diyette belirtilen süreyi aşmamak gerekir. Örnek olarak 5 günlük bir elma diyetini 7 gün uygulamamak gerekir. Eğer istediğiniz kadar kilo veremediyseniz, kısa bir süre ara verip yeniden 5 günlük diyet uygulayabilirsiniz. Aksi halde uzun süreli uygulamalara bağlı yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Diyet aralarında ise verdiğiniz kiloları geri almamak için mutlaka sağlıklı beslenmeli ve eğzersize devam etmeniz gerekir.