Yeşil Kahve Nasıl Yapılır?

tarafından
1115
Yeşil Kahve Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda kilo vermek için ismi sıkça geçen maddelerden olan yeşil kahve, içeriğindeki klorojenik asit sebebiyle bu özelliğini kazanır. Ancak şöyle de bir gerçek var ki, klorojenik asitin tam anlamıyla etkisini gösterebilmesi için günde 7 fincan yeşil kahve içilmesi gerekmektedir.

Bu miktar son derece fazladır. Yeşil kahve yoğun kafein içerdiğinden, çarpıntı, tansiyon yükselmesi, asabiyet, kansızlık, yorgunluk, böbrek yetmezliği ve kemik erimesi gibi problemleri tetikleyebilmektedir.

[reklam id=1]

Dilerseniz yeşil kahve nedir sorusuna yanıt bulalım. Yeşil kahve, bildiğimiz klasik kahvenin ham, yani kavrulmamış halidir. Yeşil kahve diğer kahveler gibi kavrulmadığından kafein oranı nispeten daha düşüktür. Kafein oranı kavrulma işleminin süresi ile orantılı olarak artar. Kahveden daha az kafein almak isteyenler için iyi bir seçenektir.

Peki onca ismi duyulan yeşil kahvenin ne gibi artıları var, yeşil kahve ne işe yarar derseniz, zayıflatıcı içecekler sınıfında gösterildiğini söyleyebiliriz. Pek çok kişi yeşil kahve sayesinde zayıfladığını belirtiyor. Tabii ki bu herkeste farklı olan bünye ile ilgili bir durum.

Yeşil Kahve Nasıl Yapılır? 1

Bu kadar revaçta ve popüler olan bir içeceği neredeyse tüm aktarlardan temin edebilirsiniz. Kalorisi nerdeyse yok denecek kadar az olan yeşil kahve nasıl pişirilir şimdi de bu kısma gelelim.

Yeşil kahve aynı Türk kahvesi gibi yapılır. Kafeine duyarlılığınız yoksa günde 2 hatta 3 fincan içebilirsiniz. Öğütülmüş yeşil kahve alıyorsanız son kullanma tarihine iyi bakın; zira öğütülen maddelerde küf oluşma hızı son derece yüksek olmaktadır.

Yeşil Kahve Nasıl Yapılır? 2

En sağlıklı seçenek işlenmemiş yeşil kahve almak ve evde el değirmeni ile öğütmektir. Bu da yeşil kahve nasıl kullanılır ve saklanır sorusunun yanıtı olsun.