Yeşil Kahve Yapılışı, Yeşil Kahve Diyeti

tarafından
375
Yeşil Kahve Yapılışı, Yeşil Kahve Diyeti

Son vakitlerde zayıflamak amacıyla pazara sürülen ve mühim derecede tanıtımı oluşturulan yeşil kahveye zayıflatıcı özelliği kazandıran madde ‘’klorojenik asit” adı verdiği bir maddedir. Fakat reklamların aksine Klorojenik asitin gerçek anlamda tesir gösterebilmesi amacıyla günde 7 fincan yeşil kahve içilmesi gereklidir ki bu çok çok miktarda kafein manasına gelir; çok kafein ise yüksek tansiyon, yorgunluk, asabiyet, kalp çarpıntısı, kansızlık, böbrek yetmezliği ve kemik erimesi gibi problemleri tetikleyebilmektedir.

Yeşil Kahve Yapılışı, Yeşil Kahve Diyeti

Bu da yüksek kafein miktarı; yani yüksek tansiyon, yorgunluk, sinirlilik, kansızlık, kalp çarpıntısı, kemik erimesi, böbrek yetmezliği, su kaybı, titreme, kusma, ishal, bulantı , kramp gibi problemlere amacıyla olabiliyor.

Öncelikle; klorojenik asit özü ve yeşil kahve birbirinden değişik şeylerdir. Dünyaca ünlü Türk Cerrah Mehmet Öz kendi programında yeşil kahve ve klorojenik asit özü arasındaki farkı anlatmış olmasına rağmen; birtakım firmalar yeşil kahvenin satışları konusu ile ilgili Dr. Mehmet Öz isminden faydalanmış ve bu sebeple Dr. Öz Abd Senatosunda ifade vermek mecburiyetinde kalmıştı.

[reklam id=1]

Yeşil Kahve Zayıflama amacıyla Çözüm Değil fakat Klorojenik Asit Önemli Etki Gösteriyor

Kilo vermek amacıyla tavsiye edilen klorojenik asit, sadece kilo kaybını sağlaması ile değil; diyabet, kalp ve damar hastalıkları, kanser gibi pek çok vakit hastalığa, Alzheimer ve Parkinson gibi nörolojik hastalıklara karşı da koruma sağlayabiliyor. Kahvedeki kafeinin ciddi hayati tehlikeleri olmaksızın günlük 600 mg klorojenik asit özü kullanarak zayıflamak mümkün. Peki yeşil kahve nasıl içilir ve ne kadar tüketilir?

Yeşil Kahve Yapılışı, Yeşil Kahve Diyeti 1

Yeşil Kahve Nasıl Yapılır?

Yeşil Kahve tıpkı Türk Kahvesi gibi yapılır. Çünkü öğütülmüş her gıdada küf oluşma sürati şaşırtıcı ölçülerde artmaktadır. En iyisi, çekirdek durumunda işlenmemiş yeşil kahve alın ve evinizde tespit edilen el değirmeni ile öğütün.

Yeşil Kahve Nedir, Yararları ve Zayıflamak İçin Tarifi Nasıl İçilir?

Yeşil kahve son vakitlerde zayıflamak ve diyetle birlikte kullanılmak amacıyla yoğun ilgi gördü. Uyarıcı bir şekilde beyni etkiler. Beynin uyarılması metabolizmanın daha süratli çalışmasını sağlar ve zayıflama tesiri süratli olur. Zayıflatıcı tesiri yanı sıra halsizliğe de çok iyi gelir.

Doğal antioksidan olması bedenden toksinlerin atılmasını hızlandırır. Vücutta meydana gelen yağların daha süratli şekilde parçalanmalarını sağlar. Zayıflamak isteyen şahıslara bu bilhassa ötürü yeşil kahve içmeleri önerilir.

Yeşil Kahve Yapılışı, Yeşil Kahve Diyeti 2

Yeşil Kahve İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Kahvelerin suyu bedenden attığı bilinir. Yeşil kahve çekirdeği ise başka kahvelere oranla 3 kat daha süratli suyun bedenden atılmasını sağlar. Tüketirken suyu çok miktarda içmeye özen gösterin. Yeşil kahvenin bedende tespit edilen suyu daha süratli şekilde emme gibi bir yararı vardır., hazırlanışı da basittir.

Yeşil Kahve Zayıflatır mı: Birçok kullananların yorumları ele alındığında yeşil kahve zayıflatır diyebiliriz. Yeşil kahve ile zayıflayanlar 1 haftada 2-4 kilo verenler bulunduğunu görüyoruz.

Yeşil Kahve Faydaları ve Yararları

Diyet yapar iken ortamında tespit edilen antioksidan özelliği yardımıyla yaşlanma karşıtı olarak da tüketilmesi ideal görülmüştür.

Yeşil Kahve Yapılışı, Yeşil Kahve Diyeti 4

  • Diğer kahveye nazaran daha az kavrulur ve Kafein seviyesi düşüktür. Günde 2 fincandan çok tüketilmemesi önerilir.
  • Kafein bilindiği gibi kalp çarpıntısını artırır.
  • Zayıflamak isteyen şahıslar yeşil kahve ile birlikte bol su içtiklerinde kilo kaybı daha süratli gerçekleşecektir.
  • Yeşil kahve kullanımı ile zayıflamanız basit olacağı gibi bedeninizde gençleşir. Kahve bedene dinçlik kazandırdığı amacıyla tavsiye edilir.
  • 2 fincanı geçmediğiniz vakit yeşil çayı uzun vakit basitlikle kullanabilirsiniz.
  • Vücut direncini artırıcı içecekler fazlası vakit diyette olumlu tesir sağlar.