Yeşil Kahvenin Yararları Nelerdir, Yeşil Kahve Neye İyi Gelir?

tarafından
198
Yeşil Kahvenin Yararları Nelerdir, Yeşil Kahve Neye İyi Gelir?

Kavrulan kahveden farkı klorojenik asit içermesidir. Bu asit yağ yakma niteliğine sahiptir. Yağları yakarak zayıflamak amacıyla çok makul bir içecektir. Aynı vakitte kafein seviyesi daha azdır. Kavrulma prosedürü ile kafein seviyesi artar. Hem de aminoasit, vitamin ve antioksidan miktarı çoktur. Birçok şahıs yağ yakmaya yardımcı bu kahveyi kullanarak kilo vermeyi başardı.

Yeşil Kahvenin Yararları Nelerdir, Yeşil Kahve Neye İyi Gelir? 1

Sadece yeşil kahve içerek zayıflamayı beklemeyin. O yalnızca bir yardımcıdır. Egzersiz yaparak bu vakit daha etkili geçip gitmesini sağlayabilirsiniz.

Çok çok içilmesi durumunda bedenin yağ yakma zamanı uzuyor. Yağ yakamayan beden su toplamaya başlıyor. Günde 2 bardak içilmesi en makuldür. Peki yeşil kahve nasıl yapılır?

[reklam id=1]

Yeşil Kahve Nasıl Yapılır?

 • Yeşil kahve öğütülmüş durumda olmalıdır.
 • Pratik pek zahmet gerektirmeyen bir hazırlama vakitçe var.
 • Cezvenin amacıyla yeşil kahvenizi koyun.
 • Aynı Türk kahvesi gibi pişirin.
 • Sabah akşam günde 2 defa amacıyla.
 • Tadı bitki çaylarını andırıyor.
 • Yeşil Kahvenin Faydaları
 • Kavrulmadığı amacıyla kafein seviyesi azdır.
 • Antioksidan içerir.
 • Kan şekerini düzenler.
 • Uyarıcıdır. Enerji verir.
 • Doğaldır.
 • Bağışıklığı güçlendirir.

Yeşil Kahvenin Yararları Nelerdir, Yeşil Kahve Neye İyi Gelir? 2

Yeşil kahve çekirdeğinin faydaları nelerdir?

Yeşil kahve çekirdeği kahve çekirdeklerinin kavrulmamış halidir. Normalde kahve çekirdeklerinin kavrulma vakit gerçekte içeriğindeki kimyasal klorojenik asit sayısını azaltır. Bu amaçla yeşil kahve çekirdeği kavrulmuş kahve çekirdekleriyle karşılaştırıldığında daha yüksek düzeyde klorojenik asit içerir. Yeşil kahvedeki klorojenik asidin kalp sağlığı, yüksek tansiyon, diyabet ve kilo vermede yararlı bulunduğu düşünülmektedir.

Genellikle kilo verme konusu ile alakalı yeşil kahve son vakitlerde tanınmış duruma geldi. Elbette bunda Dr. Mehmet Öz’ün 2012 senesinde yağmış bulunduğu TV şovunda yeşil kahve ile alakalı söyledikleri etkili oldu. Yeşil kahve bedendeki yağları süratli yakmaktadır.

Aynı vakitte bir egzersiz ve diyet uygulaması yapmak lazım olur mi?

Özel bir diyet ya da egzersiz uygulaması yapmak gerekmez. Ancak yediğiniz ve içtiğiniz şeylere ilgi etmeniz ve günlük yaşamınızda dinamik olmanız ve egzersiz yapmanız kilo vermenize yardımcı olur.

Yeşil Kahvenin Yararları Nelerdir, Yeşil Kahve Neye İyi Gelir? 3

Yeşil kahvedeki klorojenik asidin kilo vermek amacıyla bedende kan şekerini ve metabolizmayı düzenlemede etkili bulunduğu düşünülmektedir.

Yeşil Kahve Çekirdeği Nasıl Kullanılır?

Yapılan incelemelerde hafif düzeyde yüksek kan basıncına sahip şahıslarda günlük 93 mg ya da 185 mg yeşil kahve ekstrası alındığında bunun 28 gün sonra yüksek tansiyonu azalttığı görüldü.

Yine yeşil kahve çekirdeğinin kilo vermeye yönelik tesirlerini araştıran birtakım incelemeler yapıldı.

Yeşil kahve çekirdeğinin yan etkisi var mı?

Tabi başka yandan yeşil kahve çekirdeğinin başka biline kahvelerle benzer yan etkiler gösterebileceği düşünülebilir. Mesela normalde bir kahve çok tüketildiğinde şahısta uykusuzluk, asabiyet, huzursuzluk, mide sorunları, mide bulantısı, kusma, kalp atışları ve solunumda süratlenme ve başka tanınan yan etkilere amacıyla olabilir.

Yeşil Kahvenin Yararları Nelerdir, Yeşil Kahve Neye İyi Gelir? 4

Çok aşırı tüketilen kahve baş ağrısı, anksiyete, kulak çınlaması, kalp atışlarında düzensizlik şikayetlerine bile yol açabilir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Yeşil kahve tüketmek isteyen bireylerin alttaki hallere ilgi etmeleri gerekmektedir.

 1. Yeşil kahve çekirdeğinin hamilelik döneminde ve bebeklerini emziren annelerde tüketilmemesi tavsiye edilmektedir. Çünkü yeşil kahve kullanımının hamilelikte ve emzirme döneminde güvenilir bulunduğuna dair elde bir ispat bulunmamaktadır.
 2. Kısa bir vakit içerisinde yüksek dozda klorojenik asit tüketmek bedende tespit edilen bir aminoasit olan homosistein seviyesini artırır. Bu da kalp hastalığı gibi bozukluğu tetikleyebilir.
 3. Eğer şahıs da anksiyete bozukluğu varsa yeşil kahve bu bozukluğu daha da kötüleştirebilir.
 4. Yapılan birtakım incelemelerde yeşil kahve çekirdeğinin birtakım diyabetli şahıslarda bozukluğu daha da kötüleştirebileceğine dair bilgiler elde edildi. Yani yeşil kahve çekirdeği diyabetli şahıslarda yüksek kan şekerini düşürebileceği gibi artırabilir de. Bu amaçla diyabetli bireylerin yeşil kahve çekirdeğini ilgiyle kullanmaları ve hem de kullanmadan evvelce doktora danışarak onay almaları tavsiye edilmektedir. Bu bireylerin kan şekeri seviyesi de yakından takip edilmelidir.
 5. Yeşil kahve kafein içermektedir. Kafein bilhassa yüksek miktarlarda alındığında şayet şahıs da ishal bozukluğu varsa bu bozukluğu daha da kötüleştirebilir.
 6. Yeşil kahve çekirdeği ile alakalı oluşturulan incelemelerde bunun gözde baskıyı artırabileceğine dair birtakım bilgiler da bulunmaktadır.
 7. Yeşil kahve çekirdeği çok yüksek miktarda alındığında bedendeki kalsiyum seviyesini olumsuz etkileyebilir. Azalan kalsiyum seviyesi kemiklerde incelmeye ya da zayıf düşmeye amacıyla olabilir. Genellikle osteoporoz bozukluğu olan bireylerin gün içerisindeki kafein tüketimlerini azaltmaları önerilmektedir.

Yeşil Kahvenin Yararları Nelerdir, Yeşil Kahve Neye İyi Gelir? 5

Yeşil kahve çekirdeği kullanan ve yukarıda belirti edilen hallere sahip bireylerin kullanmadan evvelce rastgele bir duruma karşı doktora danışarak onayını almaları yararlı olur.