Yeşil Kahvenin Zayıflatıcı Etkisi Var mı?

tarafından
228
Yeşil Kahvenin Zayıflatıcı Etkisi Var mı?

Yeşil çayın sonrasında son dönemlerde en çok ilgi çeken zayıflatıcı içecekler arasında yeşil kahve gösterilmektedir. Yeşil kahvenin zayıflatıcı faydaları pek çok şahıs doğrulusunda tercih edilmektedir. Artık popüler olan Yeşil kahve bütün aktarlardan problemsiz şekilde elde edilebilen bir kahve çeşididir. Kuru kahveden farkı ise bünyesinde klorojenik asit içermesidir. Ayrıcı kalorisi yok denilecek kadar azdır.

Yeşil Kahvenin Zayıflatıcı Etkisi Var mı?

Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir ve Diyeti Nasıl Yapılır?

Yeşil kahve ile zayıflama konusu ile ilgili pek çok olumlu yorumlar bulabilmek olası, bilhassa diyet uygulamalarında yağları parçalayıcı tesiri ile tanınan bir kahvedir. Hem de yeşil kahve kavrulduğunda kafein seviyesi artmaktadır, yani kavrulmayan yeşil kahvede kafein seviyesi da bulunmamaktadır.

[reklam id=1]

Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir?

 • Yeşil kahve hazırlamak amacıyla kullanılacak olan kahve öğütülmemiş ve kavrulmamış şekilde ham olmalıdır.
 • Cezvemizin içerisine yeşil kahvemizi alıyoruz ve tıpkı Türk kahvesinde bulunduğu gibi fincan adedi kadar su ek ederek pişirilir. Aynen Türk kahvesi gibi her fincan amacıyla 1 ya da 1.5 çay kaşığı yeşil kahve kullanılabilir.
 • Hazırlamış bulunduğumuz yeşil kahve gün ortamında 2 kez içilir.

Yeşil Kahvenin Zayıflatıcı Etkisi Var mı? 3

Yeşil Kahvenin Diyete Faydaları Nelerdir?

 • Yeşil kahve kavrularak prosedür görmediği amacıyla bünyesinde yer alan kafein seviyesi çok azdır.
 • Antioksidan tesiri yardımıyla bilhassa diyet yapar iken bedendeki toksin ve ödemin atılmasına yardımcıdır.
 • Yeşil kahve tamamı ile natürel bir üründür. Bağışıklık sistemini güçlendirerek diyet neticesi yaşanabilecek halsizlikler neticesi hastalanmaları önleyici etkiler yaratır.

Yeşil Kahve Diyeti Nasıl Yapılır?

Özellikle bedendeki hareket etmeyen kalan göbek bölgesi gibi bölgelerde tespit edilen yağları parçalayıcı tesiri bulunmaktadır.

Fakat yalnızca yeşil kahve ya da çekirdeği tüketerek zayıflamak pek olası değildir, bilhassa nitelikli ve sıhhatli diyetlere takviye olarak tüketildiğinde diyetin tesirlerini iki katına çıkarmaktadır.

Yeşil Kahvenin Zayıflatıcı Etkisi Var mı? 5

Yeşil kahve gerçekte bildiğimiz, yüzyıllardır tükettiğimiz kahvedir. Latincesi yani bilimsel adı Rubiaceae olan Kökboyasıgiller ailesinin Coffea cinsine ait bir türdür. Tek farkı kavrulmadan yani ham yani yeşilken tüketilmesidir. Bitki bütün yararlı yanlarını bu sayede korumaktadır. Kavrulma prosedüründen geçmemiş olması yararlı bilhassa yitirmesini engeller. Yeşil kahveyi özel yapan içerdiği klorojenik asittir.

Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

 • Kendisinde barındırdığı klorojenik asit yardımıyla metabolizmayı hızlandırarak, kalori harcanmasını arttırır.
 • Yağ yakımını hızlandırarak, zayıf düşmeye yardımcı olur.
 • Yüksek miktarda antioksidan madde içerir.
 • Serbest radikallerin bedene olan zararlı tesirlerini engeller.
 • Enerji vererek, halsizlik ve yorgunluk hissini ortadan kaldırır.
 • Hipertansiyon ve şeker hastalıkları üstünde iyileştirici tesire sahiptir.
 • Bağışıklık sistemini destekler.
 • Beyni ve sinir sistemini uyarır.

Yeşil Kahvenin Zayıflatıcı Etkisi Var mı? 1

Yeşil kahvenin içerisinde klorojenik asit bulunur, bunun yararı ise; yemeklerden sonra yağ yakımını hızlandırmasıdır. Karaciğerde depolanan şekerin kana karışmasını yavaşlatıp yağ yakımını hızlandırma yararı var. İki tür yeşil kahve bulunuyor; Çekilmiş, geçmiş ve tohum olarak. Bu yararının yanı sıra yemek yeme isteğini bastırıp aç olmama hissi sağlar ve iştah kesici faydaları bulunmaktadır yeşil kahvenin.

Yeşil Kahvenin Faydaları Zayıflatır mı, Nasıl Pişirilir?

Yeşil Kahve Kaç Kalori: Kahve olarak yapıp içtiğimizde 1 bardak amacıyla kalori sayısal değeri yok denecek kadardır. Fincandan büyük bardak ortalama kalorisi 3-5 kaloridir.

Yeşil Kahve Zayıflatır mı: Evet yeşil kahve zayıflatır diyebilirim, hem de benim de içerek zayıfladığım vakitler oldu ancak herkes de değişik etkiler yarabiliyor. Mesela ben bir arkadaşımla birlikte başladım ve 1 hafta içerisinde ben 1 kilo verdim ancak arkadaşım tam 4 kiloya yakın verdi. O biraz daha toplu boyu 165 cm. kilosu 70 kg. Buna bakarak yeşil kahve kilo verdirir diyebiliriz.

Yeşil Kahvenin Zayıflatıcı Etkisi Var mı? 4

Ne Kadar İçmek Gerekiyor

Yeşil kahve ile ilgili oluşturulan incelemeler işaret ediyor ki klorojenik asidin yağ yakıcı tesiri mevcut. Fakat insanların yeterli civarda klorojenik asit alabilmeleri amacıyla günde en az 6-7 adet büyük fincanda yeşil kahve içmesi lazım.

Bu halde yeşil kahvenin içerisindeki kafein miktarı; yüksek tansiyon, yorgunluk, asabiyet, titreme, ishal, kusma, bulantı, kalp çarpıntısı, su kaybı, böbrek yetmezliği, kramp, kemik erimesi, kansızlık (anemi) ve kalp yetmezliği gibi ciddi sıhhat sorunlarına sebep olabiliyor. Daha az miktarda içilen yeşil kahvenin de kilo vermede rastgele bir tesiri bulunmuyor.