Yılbaşı Süsleri

tarafından
1104
Yılbaşı Süsleri

Yılbaşı Süsleri

Her yıl sonu geldiğinde, özellikle Aralık ayında insanlar geçirdikleri tüm yılı acısıyla tatlısıyla anmaya başlar. Çünkü yılın sonu gelmekte ve yılbaşı hazırlıkları başlamaktadır. Artık yeni bir yıla merhaba denilecek olan zaman yaklaşıyordur. Hal böyle olunca evleri bir telaş sarar. Öncelikle evin dekoratif açıdan yılbaşına hazır hale getirilmesi gerekiyordur. Önce ufak ufak başlayan işler, vakit yaklaştıkça artar. Yıl başı ağacı süslenir ve süsler etrafa asılmaya başlanır. Peki ama zaman zaman bu süslere gereğinden masraf yaptığınızı düşünmüyor musunuz? Eğer siz de böyle düşünenlerdenseniz, mutlaka kendi süslerinizi kendiniz yapmalısınız.

Yılbaşı Süsleri Yapımı

Çoktan yeni yıl moduna giren alışveriş merkezi ve yapı marketler bu güzel günü fırsata çevirmek için sizi beklemeye başladı bile. Peki evde kendi imkanlarınızla kolayca ve tüm ailenizle güzel vakit geçirerek yılbaşı çam ağacı süsleri, yılbaşı kapı süsleri ya da cam süsleri yapmek varken, neden bu tuzağa düşesiniz. Üstelik bunun yetenekle ya da beceriyle de alakası yok. İçinde birazcık evde kendi yapma isteği olan herkes kolayca yılbaşı süslemeleri yapabilir. Hem tasarruf edip hem de birbirinden kolay süsler hazırlayarak evinizin tam da sizin istediğiniz bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz. Külah şapkalardan, mini çam ağaçlarına rengarenk cam kürelerden tutun da kapı süsüne kadar ihtiyacınız olan hemen her şey evde yapılabilir. Bir hatırlatma olarak, mutlaka bu işe tüm ailenizi karıştırın. Emin olun çok eğleneceksiniz. Çocuklarınız sizinle beraber hem yaratıcılıkları hem de el becerileri geliştirirken. Güzel iletişimlere de vesile olabilir.

Yılbaşı-Süsleri

El izinden Noel Baba

İçinde olduğumuz yılın sonuna yaklaştığımız şu günlerde yılbaşı süsleri hazırlamak için gerekli olan şeyler hemen hemen her kırtasiyede bulunabilecek şeylerdir. Özellikle model hamurundan yapılan bu süsler gerçekleri kadar güzel ama sizin ve ailenizin el emeği göz nuru olduğu için her zamankinden daha değerli olacak.

Yılbaşı-Süsleri1

Parmak izlerinden Ren geyiği hediyelikler

Ayak izi yılbaşı süsü..

Ayak izi yılbaşı süsü..

[reklam id=1]

Model hamurlarınızı merdane yardımı ile kolaylıkla ve pürüzsüz bir şekilde alabilirsiniz. Fakat sizler için bir dip not verelim. Model hamurunu açmadan önce elinizde biraz yoğurun ve yumuşatın. Bu sayede daha kolay açılan bir hamur elde emiş olacaksınız. Açtığınız hamurları evde kullandığınız kurabiye kalıpları ile istediğiniz şekilde kesebilirsiniz.

Parmak izi kardan adamlar

Parmak izi kardan adamlar

Kimi hamurlar fırınlama gerektirirken, kimileri de gerektirmez. Hamur dışarı bırakıldığında 1 gün içerisinde sertleşir ve donar. Yalnız hamurunuzun kaliteli olmasına dikkat edin. Çünkü hamurlar çatlayıp ufalanan türlerden olmamalı. Hamurunuz kuruduktan sonra fosforlu kalemlerle ya da simli kalemlerle istediğiniz şekilde süsleyebiliriniz. Ayrıca fosforlu kalemlerde hazırladığınız şekilleri istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Ayrıca, hamur süslerinize asma delikleri yapmayı ihmal etmeyin. İp bağlanacak şekilde bir çıkıntı bu iş için yeterli olacaktır.

Yılbaşı-Süsleri4

El izi yılbaşı çelengi

Yine renkli kağıtlar da yılbaşı süsleri yapmakta hamurlar kadar iş görür. Üstelik hamurlardan daha makul fiyatlıdır. Renkli kağıtları katladıktan sonra bir makas yardımıyla kenarlarında, ortasından veya istediğiniz her hangi bir yerinden kesin. Kağıdı açtığınız zaman uzayıp kısalan, desenli, renkli süsleriniz olur. Bu süsleri istediğiniz herhangi bir yerden sarkıtabilirsiniz.

Yılbaşı-Süsleri5

El İzi Noel Babalar

El izi Ren geyikleri ve ayak izi kızak

El izi Ren geyikleri ve ayak izi kızak