Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır mı?

tarafından
815
Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır mı?

Yulaf ezmesi adı hem kilo aldırma hem de zayıflama alanında geçen nadir besinlerden birisidir. Besleyici ve tok tutucu özelliği yüksek olan bu besin, özellikle kahvaltılar için tercih edilebilir. Kimi zaman ezmesi, kimi zamansa kahvaltılık gevreği tüketilen yulaf, kilo vermede de kilo almada da etkili şekilde tüketilebilir. Bu yazımızda yulaf ezmesi kilo aldırır mı verdirir mi sorusundan yola çıkarak yulafın kilo aldırma özelliğini ele alacağız.

Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır mı? 3

Yulafın uzun süre tok tutma özelliği onu etkili bir diyet gıdası olma yolunda ilk sıralara taşıyor. Pek çok diyet listesinde güne başlama öğünlerinde ya da ara öğünlerde yer verilen yulaf ezmesi ya da gevreği, kilo almak isteyenler için de harika bir besin kaynağıdır. Özellikle kilo alırken kas yapmak isteyenler bu özel gıdadan yararlanmalıdır.

Yulaf ezmesi ya da gevreği belirli sınırları aşmadan tek başına tüketildiğinde uzun süre tok tutma özelliğinden dolayı kilo vermek için kullanılabilir. Kilo almak için kullanımında ise kendisine ek olarak yanında diğer besleyici ve kilo aldırıcı özellikli besinlere yer verilebilir.

[reklam id=1]

Kilo almak için yulaf ezmesi ile hazırlayabileceğiniz özel bir lezzeti sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu özel lezzeti siz de evinizde hazırlayıp tükerek kilo alabilir, kaslarınızın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Yulaf ezmesi ile kilo alma karışımı için gereken malzemeler;

  • 100 gram yulaf ezmesi
  • 1,5 su bardağı tam yağlı süt
  • 5-6 adet ceviz
  • 2 yemek kaşığı doğal bal
  • Bir avuç kuru üzüm

Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır mı? 1

Tarif için eğer evinizde yulaf ezmesi yoksa 3 yemek kaşığı yufaf gevreğini bir mutfak robotuna alın. Üzerine 1 su bardağı su ekleyip robotta çekin. Tamamen karışıp püre haline gelince kullanmak için bir kenarı alabilirsiniz. Eğer yulaf ezmesi varsa hazır tarif için onu kullanabilirsiniz. Şimdi asıl tarifimize geçelim…

Yulaf ezmesi kilo aldırıcı karışım için derin bir kase içine sütü alın. Üzerine yulaf ezmesini koyun ve karıştırın. Yulafın yumuşaması için 15 dakika bu şekilde bekletin. Daha sonra kuru üzümleri karışım içine ekleyin. Eğer üzümler büyükse ikiye bölüp karıştırabilirsiniz. Cevizleri de karışım içine ekleyin ve en son balı ekleyip karıştırın. Karışan bu yulaf ezmeli tatlıyı kilo almak için tüketebilirsiniz.

Yulaz ezmesi konusunda zaman zaman markalarına göre sorulara da yer verilmektedir. Lifalif yulaf ezmesi kilo aldırır mı, Eti yulaf ezmesi kilo aldırır mı sorularının cevapların markalara göre tek tek vermek yerine genel olarak verebiliriz.

Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır mı? 2

Yulaf ezmesi, diğer kilo aldırıcı ve besleyici malzemeler ile birlikte karıştırılıp kilo almak için tüketilebilir.
Yulaf ezmesini yukarıdaki tarifteki gibi tüketebilirsiniz. Bunun yanında evde kendi ekmeğinizi yaparken içine karıştırıp yulaf ezmeli ekmek hazırlayabilirsiniz.

Aynı şekilde sabah kahvaltıları için krep hazırlarken içine yulaf ezmesi koyup karıştırıp hazırlayabilirsiniz. Her iki tarifte de yulaf ezmesinin kilo aldırıcı özelliğinden yararlanmak için ekmek ve kreplerin üzerine bal sürerek tüketebilirsiniz.

Kilo almak için yulaf ezmesi kullanırken belirli sınırlarda tüketmeye özen gösterin. Her ne kadar kilo almayı çok isteseniz de birden bire aşırı derecede yulaf ezmesi tüketmek vücudun dengesini bozabilir. Bu da kısa sürede dengesi kilo almaya neden olabilir. Yulaf ezmesini kas geliştirmek için tükettiğinizde beslenmenizi özel vücut geliştirme hareketleri ile desteklemeniz gerekebilir. Bu şekilde kısa sürede daha fazla kas yapıp istediğiniz vücut kriterlerine kavuşabilirsiniz.