Yulaf Ezmesi Zayıflatır mı?

tarafından
420
Yulaf Ezmesi Zayıflatır mı?

Besleyici değerleri yüksek olan yulaf ezmesi hakkında zayıflatıp zayıflatmadığı konusunda farklı sorular vardır. Sabah kahvaltılarında ya da ara öğünlerde sıkça karşımıza çıkan bu besin, kilo problemlerinin çözümünün yanında daha sağlıklı beslenmeyi sağlar.

Bu nedenle kilo sorunu olmasa da büyük küçük herkes yulaf ezmesi tüketebilir. Bu yazımızda sizlerle en fazla tüketilen yulaf ezmesi markası olan Eti Lifalif yulaf ezmesi zayıflatır mı sorusunun cevabını inceleyeceğiz.

Yulaf Ezmesi Zayıflatır mı? 2

Yulaf ezmesi kilo problemlerinin çözümü için tüketilebilen bir besindir. Hem kilo alma, hem kilo verme konusunda destek alınabilen bu besin, ülkemizde de yaygın şekilde tüketilir. Bu nedenle son dönemlerde çok sayıda markanın yulaf ezmesi çeşitleri marketlerde yerlerini almış durumda…

Bu markalar arasında en fazla tercih edileni Eti markasının yulaf ezme markası olan Lifalif ‘tir. Kahvaltılık ve ara öğünler için ideal olan Eti yulaf ezmesi zayıflatır mı sorusu bu konuda en fazla merak edilen sorudur. Eğer uygun şekilde hazırlanıp tüketilirse, yulaf ezmesi ile zayıflama mümkündür.

[reklam id=1]

Yulaf ezmesinin zayıflamada en büyük etkisi tok tutma özelliğidir. Sabahları bir kase yoğurt ya da süt ile birlikte tüketilen yulaf ezmesi kişinin gün boyu daha az açlık hissetmesini sağlar. Bu da daha az yemek yenmesi, daha az kalori alınması anlamına gelir.

Bunun yanında sindirim sistemi için olumlu etkileri vardır. Olumlu etkilerinden dolayı daha kolay sindirim ve boşaltım sağlar. Düzenli dışkılama ile daha kolay kilo vermek mümkündür. Yulaf ezmesi, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına katkı sağlar.

Yulaf Ezmesi Zayıflatır mı? 3

Hızlı çalışan metabolizma daha kolay yağ yakmaya ve dolayısı ile daha fazla kilo vermeye yardımcı olur. Bu nedenlerden dolayı Lifalif yulaf ezmesi zayıflatır mı sorusuna “Evet” yanıtını verebiliriz.

Pek çok zayıflama ve diyet konulu internet sitesinde de yer alan konu yulaf ezmesi zayıflatır mı yorumlar ile de olumlu olarak desteklenmiştir. Düzenli olarak öğünlerinde yulaf ezmesi tüketenlerin kilo verdikleri, daha hızlı zayıfladıkları ve kilo verirken açlık bakımından zorlanmadıkları konusunda bilgilere yer verilmiştir.

Yulaf ezmesini ara öğünlerde kahvaltılık olarak ya da öğlen menüsünde yoğurt, süt ile karıştırıp tüketebilirsiniz. Ancak çok fazla aşırıya kaçmadan tüketmenizi öneririz.

Yulaf ezmesi lapa ya da çiğ olarak tüketilebilir. Lapa olarak hazırlanırken bir bardak süt ile 3-4 yemek kaşığı yulaf ezmesinin karıştırılması yeterlidir. Lapa için uygun bir cezve içine sütü alıp ısıtın. Isınan süte yulaf ezmesini ekleyip karıştırın. İyice yumuşayıp lapa kıvamı alana kadar pişirin. Kıvam alan lapayı ocaktan alıp servis tabağına koyun ve üzerine istediğiniz meyvelerden ekleyip tüketebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Zayıflatır mı?

Çiğ olarak yulaf ezmesi tüketiminide de yine benzer oranlarda karıştırma yapılabilir. Bir kase içine bir bardak süt ya da orta yağlı yoğurt koyun. İçine 3-4 kaşık yulaf ezmesi ekleyip karıştırın. İyice karışan yulaf ezmesini isterseniz bu şekilde tüketebilirsiniz. İsterseniz de mevsim meyvelerinden küçük küçük kesip ekleyerek karıştırabilirsiniz. Her iki şekilde de benzer etkilerinin olduğunu unutmayın.

Yulaf ezmesinin kilo vermeye etkisinin yanında cildi ve saçları canlandırma özelliği de vardır. Yine süt ya da su ile karıştırılıp macun kıvamına getirilen yulaf ezmesinin cilde ya da saça uygulanması ile daha sağlıklı saçlar ve cilde kavuşmak mümkündür. Hem beslenmede hem kişisel bakım ve güzellikte yulaf ezmesi kullanımında dikkatli olunması gerekir. Maske uygulamalarında ya da diyetlerde belirtilen miktarlarda yulaf ezmesi kullanımı idealdir.