Yüz Bakım Kremleri

tarafından
7542
Yüz Bakım Kremleri

Yüz Bakım Kremleri
İlk yüz bakım kremi, MS. 157 yılında gül goncaları, beyaz bal mumu, zeytinyağı ve su karışımıyla oluşturulan formülle bulundu. Günümüzde çeşitli içeriklerde oluşan, meye asitleriyle harmanlanmış çok fazla marka ve ürün çeşidine rastlasak da aslında taa o dönemlerden kalma bu eşsiz formülün özünü koruduğunu görebiliyoruz.

yüz-bakım-kremleri1

Mesela, hem dudak hem de yüz için en yoğun koruyucu kremler balmumu özünden yapılıyor. Nemlendirici kremlerde ise olumlu etkisini en kısa zamanda gördüğümüz ürünler hep zeytinyağı içerikli oluyor. Gül veya buna benzer meyve kokulu, parfümlü pek çok ürün de yine yüzümüzün güzelliğini sağladığımız ürünlerden…

Özellikle hassas ciltlerde, değişen iklim koşulları başta olmak üzere pek çok olumsuz şarttan ellerimiz ve yüzümüz olumsuz etkilenir. Bu nedenledir ki, cildimize uyguladığımız nemlendirici bakım kremlerini yüzümüz veyahut ellerimiz için kullanmamalıyız.

Piyasada size örnek vereceğim çok çeşitli markalarda yüz bakım kremleri mevcut. Ancak hepsiniz gerçek amaca hizmet ettiğini ne yazık ki söyleyemem.

Sizler için en çok tercih edilen ama aynı zamanda en kısa zamanda etkisini gösteren yüz bakım kremi fiyatlarını araştırdım.

[reklam id=1]

Yüz tipine göre yüz bakım kremi seçimi

Yüz krem önerileri
Hassas ciltler için yüz bakım kremi:
Hassas cilt adı üstünde çok hassas. Soğukta da, sıcak havada da düzenli olarak nemlendirmek gerekir. Asla makyajlı yüzle uyuyamazsınız. Nemlendiricilerinizi de, yüz temizleme jeli ve yüz bakım maskelerinizi de daima hassas ciltler için olan ürünlerden seçmelisiniz. Yağ oranı cildinizin ihtiyacı olandan birazcık fazla olsa sivilcelerle savaş etmeniz gerekecek Yüz bakım kreminizi hassas ciltler için özel olarak üretilmiş ürünlerden seçmelisiniz.

Kuru ciltler için yüz bakım kremi: Eğer ki yüzünüz her ortamda kuruma ve pullanma yapıyorsa, biliniz ki kuru bir cilt tipine sahipsiniz. Kuru ciltler için yüz bakım kremleri ve devam ürünlerini kullanmalısınız. Ben kuru ciltler için özellikle gül suyu ile temizleme ve gül kremleri kullanmalarını tavsiye ediyorum.

yüz-bakım-kremleri2Karma yüz tipi için yüz bakım kremi: Yüzünüzün bir bölümü siyah nokta ve sivilcelerle çevrili ama aynı zamanda bir bölümünüz -ki bu özellikle yanak bölgeniz olur- kuruyor ve pul pul dökülüyorsa, karma bir yüz tipine sahipsiniz demektir. Karma yüz tipi olanlar yüz kremi tercihinde en çok zorlananlar. Karma yüz tipi için özel üretilmiş bakım kremleri tercih etmenizi öneririm. Ama ben yüzümün kuru olan bölgelerine yağlı bir krem, T bölgesi diye bilinen yağlı olan bölgelerine de kuru ciltler için olan kremlerden kullanıyorum. Sloganım; karma ciltler için karma çözümler

Yağlı ciltler için yüz bakım kremi: Elinizi yüzünüze sürdüğünüz an parmak uçlarınızda yağlı bir görünüm oluşuyorsa cildiniz yağlı tiptir. Bakımı oldukça zor olan ve hassasiyet gerektiren bu yüz tipi için yüz krem önerileri daha çok dermokozmetik ürünler olur. Bunun için tavsiyem yüz bakım kremlerinizi eczanelerden satın almanız.

yüz-bakım-kremleri3

Marketlerin kozmetik reyonları, kozmetik ürünlerin satıldığı mağazalar ve eczanelerde çok sayıda yüz bakım kremleri bulabilirsiniz.

Yüz bakım krem fiyatları:
Avon yüz bakım kremi- 13,20 TL
Anew yüz bakım kremi- 24,91 TL
Nivea yüz bakım kremi- 28,19 TL
Neutrogena yüz bakım kremi- 13,28 TL
Loreal yüz bakım kremi- 39,90 TL
Roc- 63,00 TL
Garier- 11,99 TL
Sebamed- 30,69 TL
EsteeLauder- 179,48 TL