Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

tarafından
571
Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Hava kirliliği, yanlış beslenme, stres ve hormonal değişimler cildi olumsuz etkilemekte ve bir takım sorunlar meydana getirmektedir. Bu gibi durumlarda olumsuz etkilere karşı cildi korumak ve sorunları ortadan kaldırmak için cilt tipine uygun maske yapımı oldukça faydalı olmaktadır.

Cilde maske yapımı için piyasada kozmetik mağazalarında satılan hazır maskeleri kullanabileceğiniz gibi evde doğal ürünlerle hazırlanan maske tarifleri de uygulayabilirsiniz. Tabi ki evde yapılan yüz maskeleri maliyet açısından çok daha avantajlıdır. Ayrıca doğal ürün kullanımı cilde çok daha fazla fayda sağlamaktadır.

Maske nasıl yapılır? Öncelikle yapılacak maskenin cilt tipine uygun olması gerekir. Yüz maskesi tarifinin taze ve doğal ürünlerle tarife uygun ölçülerde hazırlanması gerekir. Evde yüz maskesi uygulaması cilt tipine göre yapılmalıdır.

[reklam id=1]

Bu makalemizde maske çeşitleri ve evde yapılan yüz maskeleri hakkında bilgi vereceğiz. Cildinize en uygun yüz maskesi tarifini uygulayarak sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Öncelikle cilt tipinize uygun yüz maskesi tarifini seçmeniz gerekiyor. Biz size her cilt için ayrı ayrı evde yapılan yüz maskeleri çeşit ve örneklerini vereceğiz. Bunlardan ilki kuru ciltler için nemlendirici özelliği olan maske tarifleri

Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

  • 2 Yemek Kaşığı Aloevera jeli, 1 Tatlı Kaşığı Bal, Birkaç Dilim Muz

Muzu ezerek püre haline getirin.  Bal ve aloevera jelini ekleyerek güzelce karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ilık su ile yıkayıp, nemlendirici krem sürün. Evde yüz maskesi uygulamasında kuru ciltler için çok etkili bu maskeyi denemenizi öneriyoruz.

Yağlı Ciltler için Yüz Maskesi Tarifi

Bir yemek kaşığı kil ve ılık su akışkan bir kıvam alana kadar karıştırılır. Bu karışım cilde eşit miktarda masaj yaparak yedirilir. Karışım ciltte tamamen kuruyuncaya kadar bekletilir ve ılık su ile yıkanır. Yıkarken ovalayarak masaj yapmak gerekir. Yağlı ciltleri onararak matlaştırıcı etki sağlayan bu yüz maskesi tarifi ile yüzünüzün parlamasını da önleyebilirsiniz.

Yüz Maskesi Nasıl Yapılır? 1

Sivilceli Ciltler için Kurutucu Maske Nasıl Yapılır?

Yarım çay kaşığı çay ağacı yağı, 1 tatlı kaşığı kil ve koyu kıvam sağlayacak kadar su karıştırılarak hazırlanır. Sivilceli ve yağlı cilde masaj yaparak uygulanır. 15 dakika bekletilip ılık su ile yıkanır. Haftada üç kez uygulanacak yüz maskesi tarifi ile sivilcelerden kurtulmak mümkün olacaktır.

Karma Ciltler için Maske Nasıl Yapılır?

Bir şişe maden suyu, yarım limon suyu, yarın greyfurt suyu, 1 elma suyu karıştırılır. Spreyli bir şişe içine doldurulur. Buzdolabında bekletilecek bu karışım her gün yüze spreyle püskürtülür.

Etkili maske çeşitlerinden biride, 1 tatlı kaşığı bira mayası, 1 tatlı kaşığı ılık süt iyice karıştırılır. Mayalanması için bekletilir. Daha sonra cilde masajla uygulanır ve 20 dakika bekletilir. Bu onarıcı yüz maskesi tarifi cildin nem ihtiyacını dengelemekte ve yağlanmayı önlemektedir.

Yüz Maskesi Nasıl Yapılır? 3

Evde yapılan yüz maskeleri hem doğal hem de daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca maske yapımı için gerekli malzemeler genelde ev bulunmakta ya da aktarlardan temin edilmektedir.

Maske nasıl yapılır? Öncelikle maske yapımı için cildin temiz olması gerekir. Evde yüz maskesi yapmadan önce buhar banyosu ile cildin gözeneklerinin açılması sağlanır. Böylelikle maske yapımı çok daha faydalı olacaktır. Evde yüz maskesi sonrası uygulayacağınız nemlendirici krem ile cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Makalemizde verdiğimiz maske çeşitleri ve maske tarifleri ile sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilir, yaşlanma belirtilerini ve kırışıklıkları önleyebilirsiniz.