Yüz Yogası

tarafından
1250
Yüz Yogası

Doğal ve genç bir cilde sahip olabilmek,  bir tek yüz yogası ile mümkün olmaktadır. Yüz yogası egzersizleri, şekilli ve daha genç görünümlü bir yüz için bayağı ama hakikaten çok etkilidir. Tıpkı yoganın bedeni şekillendirip sıkılaştırması şeklinde yüz yogası da yüzü rahatlatan, genç kalmanın sırları arasında da yer almaktadır.

Fakat bu güzelliğin yanı sıra ağzımızın kenarlarında da zaman içinde çizgiler oluşmaya adım atar. Eğer gülerken gözlerimizi de kısıyorsak, bu ağız çevresindeki çizgilere göz çevresinde zaman içinde oluşan çizgiler ve kırışıklıklar da eklenecektir.

İşte nasıl ki vücut kaslarımızın çalıştırılmaya ihtiyacı var ise, yüz kaslarımızın da çalıştırılması ve gene şekillendirilmesi gerekmektedir. Yüz yogası video halinde de birbirinden farklı internet sitesinde bulunmaya devam etmektedir.

[reklam id=1]

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz yogası egzersizleri yardımıyla ağız ve göz çevresindeki bu çizgilerden de kısa süre içinde nasıl kurtulacağımızı öğrenmiş olacağız.

Biliyorsunuz ki yüz kasları yaş ilerledikçe gevşer ve sıkılığını kaybeder. Çözüm olarak birçok kozmetik ürün, botoks, dolgu ya da gerdirme ameliyatları şeklinde teknikler çözüm olarak sunulmaktadır. Yalnız hiçbiri hem istenen etkiyi yaratmaz, bununla birlikte gerçekten maddi ve manevi birçok külfeti de bununla birlikte getirir.

Her şeyden önce bu teknikler organik uygulamalar değildir. Bu yüzden ortaya çıkan neticeler da organik yüz güzelliği görünümünden çok uzak olmaktadır. Yalnız yüz yogası egzersizleri hem uygulanması sıradan, hem hakikaten etkili ve üstelik de %100 organik bir yöntemdir.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Hareketleri

Dudak ve ağız çevresi için yüz yogası egzersizlerinde orbiküler ağız kası (ağız etrafındaki), elmacık kemiği kası ve iç kulak salyangoz kemiği kası çalıştırılır. Ağzınızı sıkı bir şekilde kapatın ve dudaklarınızı üst üste getirerek iyice bastırarak üst dudağın altından üfleyin.

10’a kadar sayın. Havayı sol yanağınıza geçirin ve yeniden 10’a kadar sayın. Şimdi havayı sağ yanağınıza geçirin ve 10’a kadar sayın. Bu bir yanaktan diğerine hava geçişini ortalama 10-15 kez yapın. Bu egzersiz oldukça kolaydır ve yanak tombulluğunu gidermekte son aşama etkilidir.

Tombulluğu azaltmak ve yüz kaslarını şekillendirmek için bir diğer basit egzersiz şöyledir: Ağzınızla derin bir şekilde hava soluyun. Ağzınızdaki havayı sanki ağzınızı yıkarken suyu geçiriyormuş gibi yanaklarınız içinde bir taraftan öteki yana geçirin.

Yüz Yogası Hareketleri

Bu egzersizin adı ‘gülen balık yüzü’ dür. Yanaklarınızı içinize çekin ve dudaklarınızla birlikte bir balık yüzü oluşturmaya ve gülümsemeye çalışın. 5-10 saniye bu şekilde kalın ve bunu 5 defa daha yapın.

Bu egzersizi icra ettiğinizde çene kaslarınızda ve alt çenenizde bir gerginlik hissedeceksiniz. Çene kaslarınız daha düzgün bir hal alacak ve gıdık oluşumunun da önüne geçmiş olacaksınız. Alt dudağınızı mümkün olduğunca yukarı, üst dudağınızın üstüne getirmeye çalışın. Hatta burnunuza yaklaştırmaya çalışın. Bu şekilde 15 saniye durun. Etkili neticeler için bu egzersizi her gün 10 kez tekrarlayın.

Çok malum bir başka yüz jimnastiği de yanaklarınızı inceltmeye yarayan bu egzersizdir. Yanaklarınızı içinize çekin ve ağzınızın her iki tarafındaki kasların içeri girdiğini hissedin. Bu şekilde 15 saniye durun. Bu hareketi 10 kere tekrarlayın. Bu egzersizi pipetle bir şey içerken de yapabilirsiniz.

Çünkü pipet aracılığı bir şey yudumlar iken yanaklar ister istemez otomatikman içeri çekilir. Bu egzersizle yanaklarınızdaki yağ oranı azalacak ve elmacık kemikleriniz belirecektir. Bu egzersizi tertipli olarak tekrarlayarak şekilli bir yüze haiz olabilirsiniz.