Yüzdeki Lekelere Ne İyi Gelir?

tarafından
2221
Yüzdeki Lekelere Ne İyi Gelir?

Yüzdeki lekeler günümüzde hem kadınların, hem erkekleri şikayetçi oldukları ortak cilt sorunlarındandır. Bu sorunun çözümü için farklı yöntemler uygulanabilir. Uzman destek almak isteyenler için güzellik merkezlerinde farklı uygulamalar yapılabiliyorken evde kendi imkanları ile bu lekelerden kurtulmak isteyenler için de doğal çözüm yolları mevcuttur. Bu doğal çözüm yollarında en fazla maske ve krem uygulamalarına yer verilir.

Yüzdeki lekeler hangi renkte olursa olsun rahatsız edici bir görüntüye neden olur. Evde uygulanabilecek doğal yöntemlerde en fazla kullanılan malzemeleri araştırdık. Yüz lekelerine ne iyi gelir sorusuna cevap olarak verebileceğimiz bu maddeleri aşağıda sizler için kısaca açıkladık.

Limon Suyu: Ciltte oluşan her tür leke için limon suyu etkili bir maddedir. Doğal olması ve her zaman bulunması yönü ile de pek çok leke karışımında yer alan limon suyu cildi temizleme ve yumuşatma özelliğine de sahiptir. Lekelerin renklerini yavaş yavaş açan limon suyunu hassas bir cildiniz varsa bal, gül suyu ya da sade su ile inceltip o şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cildinizi düzenli olarak günde 2 defa bu karışım ya da sadece limon suyu ile temizleyerek 2 ayda lekelerde gözle görülür bir açılma elde edebilirsiniz.

Limon Suyu

Aloe Vera: Yapraklarından elde edilen doğal suyu kullanılan aloe vera, fazla güneşte kalmaktan meydana gelen güneş yanığı ve lekeleri için etkilidir. Yanmanın neticesinde ortaya çıkan güneş lekelerinin üzerine düzenli olarak aloe vera özü sürün. Yarım saat beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Bu uygulamayı günde 2 kere uygulayarak 1 ayda lekelerden kurtulabilirsiniz.

Aloe Vera

[reklam id=1]

Elma Sirkesi: Elma sirkesi çok sayıda cilt sorunu için etkili doğal bir maddedir. Bu doğal malzemenin kullanımı sırasında isterseniz içine bir kaç damla portakal suyu da ekleyebilirsiniz. Elma sirkesi ile temizlenen cilt, portakal suyu ile beslenerek daha sağlıklı ve pürüzsüz olacaktır. Elma sirkeli karışımı yüzünüze sürdükten sonra iyice kurumasını bekleyin ve sonrasında soğuk su ile durulayın. Elma sirkesini gündebir ya da iki kere yapabilirsiniz. Bu şekilde 4-5 haftada cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Elma sirkesinin doğal olmasına özen gösterin.

Elma Sirkesi

Kırmızı Soğan: Kırmızı soğanın suyu cilt lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Bu uygulama için yeterli miktarda kırmızı soğanı rendeleyin. Rendelenen karışımın suyunu sıkın. Bu karışımı makyaj pamuğu yardımı ile lekelerin üzerine sürün. Yüzünüzün iyice kurumasını bekleyin ve sonrasında durulama yapın. Bu uygulamayı her gün 1 kere yapabilirsiniz. Soğan kokusundan rahatsız olmamak için yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

Kırmızı Soğan

Cilt lekelerini açmak ve zamanla yok olmasını sağlamak için yukarıda verdiğimiz doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Eğer bu karışımları uyguladıktan sonra cildinizde her hangi bir kızarıklık ya da kaşıntı oluşuyorsa uygulamayı bırakıp mutlaka bir kaç gün ara verdikten sonra yeniden başka bir malzeme ile uygulamaya başlamalısınız.

Yüz Lekeleri için Kesin Çözüm

Yüzdeki lekeler için kesin çözüm olarak lazer uygulamalarını verebiliriz. Bu uygulamalar lekenin büyüklüğü, rengi ve türüne göre farklı seans sayısı ve süresine sahiptir. Bu süre ve seans sayısına cilt lekeleri üzerinde yeterli bilgisi olan cilt uzmanlarının karar vermesi gerekir. Yüzdeki lekeler için eğer profesyonel bir destek almak isterseniz, mutlaka alanında uzman merkezlerden yardım almanızı öneririz. Bu merkezlerdeki özel uygulamalar ile lekelerden kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki lekeler nasıl gider konusu hakkındaki detayları sizlerle paylaştık. Bu yazımızda verdiğimiz bilgilerden yararlanarak siz de evde doğal malzemeler ile yüz lekelerini gidermek için uygulamalar yapabilirsiniz.