Yüzden Kilo Verme Yolları

tarafından
63850
Yüzden Kilo Verme Yolları

Yüzden Kilo Verme Yolları

Yüzden kilo vermeyi neden istiyorsunuz. Hemen söyleyelim, suratınızı büyük ve tabiri caizse ablak buluyorsunuz. Bunun pek çok nedeni olabilir. Ama kilo vermek işe yarayacaktır. Pekiyi sadece yüzden kilo verme ihtimali var mı? Yüz nasıl zayıflar? Hemen inceleyelim..

Yüzden Nasıl Kilo Verilir

Yüz de, vücudumuzun diğer uzuvları gibi, kaslar ve dokulardan oluşur ve elbette yağ ve doku biriktirir. Kilo aldığınız zaman o da alır, verdiğiniz de o da verir. Ancak, yüz kasları çalışmazlarsa bölgesel yap yakımı söz konusu olmayabilir. Kimi insanların kafa bölgesi kasları pek hareketli değildir. Ve bu kişilerin yüzden kilo vermeleri pek mümkün olmamaktadır. Yüz nasıl zayıflar sorusunun cevabı da işte burada gizlidir. Vücutta hareket eden kaslar, öncelikle kendilerine en yakın yağ depolarını kullanır. Örneğin çok yürüyen birisinde göbek yağı olsa da, bacak yağı olma ihtimali zayıftır. İşte yüzde aynı durum söz konusudur. Eğer kaslar çalışmazsa yüzdeki yağ kütlesi en son harcanan kütle olacaktır. Zira en hareketsiz kaslar oradadır.

yuzden kilo verme yollari

Yüzden Kilo Verme Yolları

Yüzden kilo verme koşulları temelde, kilo verme genel koşulları ile aynıdır. Aynı temel gereksinimler yerine getirilmelidir. Yani diyet uygulanmalı ve yeterli egzersiz yapılmalıdır. Bunun yanında direkt cilde iyi gelen tedbirler de mevcuttur.

 • Bol Su Tüketin
  Su tüketimi, cildin yağ birikimini en aza indirir, öncelikle deri altı yağların yakılmasını sağlar. Ayrıca metabolik hızı artırır ve antioksidan özelliği vardır. (alkali su içildiği sürece)
 • Daha Az Yağ Tüketin
  Yağ vücutta derhal depolanır. Yakılması geciktirilir ve kilo almanıza sebep olur. Ayrıca dediğimiz gibi öncelikle hareketsiz kasların civarına yerleşir ve en son oradan ayrılırlar. Bunun için yağ tüketimini sınırlamanız gerekir.
 • Tuz tüketimini azaltın.
  Bilimsel verilere göre günde 2gr tuz vücut için yeterli fazlası zararlıdır. Üstelik tuz su tutar ve ödeme sebep olur. Bu nedenle mümkünse hiç veya en fazla 2gr rafine tuz tüketiniz.
 • Kahvaltı Yapın
  Kahvaltı, günün en önemli öğünüdür. Vücudun marş motoru gibidir. Doğru bir kahvaltı vücudunuzun zinde ve güçlü olmasını sağlar. Metabolik hızı artırır, daha hızlı yağ yakmanızı sağlar.
 • Spor Yapın
  Günlük sabah sporu gibi egzersizler yapın. Vücudunuzu hareketli moda geçirin. Bu sayede metabolik hızınız artacaktır.

[reklam id=1]

Elbette bunların yanında yüzden kilo verme olarak değil ama, yüzü daha daha zayıf göstermek için tedbirler de vardır. Bunlar, doğru makyaj yapmak ve doğru saç kesimidir. Fiziksel olarak şişman görünmenin önüne geçilmesi bu şekilde bir nebze mümkündür.

Yüz Egzersizleri

Yüzümüzdeki kasları harekete geçirmekte etkili bazı hareketlerden bahsedelim,

 1. Göz Kırpma
  50 defa gözlerinizi kırpın. Bu sayede göz kenarındaki kaslar hareketlenmiş olacak bu bölgede hücre hareketi oluşacaktır. Her göze ayrı ayrı yapın, çok hızlı yapmayın, saniye hızında yapabilirsiniz.
 2. Şakaklardan geriye doğru baş parmaklarınızla kafa derinizi gerdirin, 3 e kadar sayın ve bırakın. Bu hareketi günde 15 defa tekrar edin. Bu arada en gergin pozisyoda 3 e kadar sayarken gözlerinizi kapatıp, açın.
 3. İşaret ve orta parmaklarınızı her iki kaşınızın üzerine koyun ve yukarıya kaldırın, 10 defa tekrar edip, 10 a kadar sayın ve bekleyin. Bunu toplam 10 defa tekrarlayın
 4. Gözleriniz kapalıyken yukarıya ve aşağıya bakmaya çalışın. Kaşlarınız hareket ediyor olmalıdır.
 5. Baş parmağınızı emerek yanaklarınızın içe doğru basılarak çalışmasını sağlayın.
 6. Yanaklarınıza en az 2 parmakla bastırın ve gülümsemeye çalışın, bunu 10 saniye kadar sürdürün, bırakın, toplam 20 defa tekrarlayın
 7. Yanaklarınızı şişirin ve havayı yanak gücünüzle itin.

Bu egzersizleri düzenli olarak yaptığınızda hem yüzünüz daha zayıf hem de daha az kırışığa sahip olacaktır. Ayrıca yüzden kilo Verne yöntemleri arasında uzak doğu yöntemleri de vardır. Yüz yogası bu yöntemlerden birisidir.

yuz yogasi

Kısaca yüz yogasından bahsedecek olursak,

Yüz Yogası

Yüz yogası yukarıda verdiğimiz 7 başlıktaki egzersizlere bir takım ek kombine hareketlerin de dahil edildiği, uzak doğu kökenli bir meditasyon ve egzersiz yöntemidir. Yüz yogası tekniği itibariyle oldukça faydalı ve etkilidir. Yüz yogası hareketleri için yazımızı okuyabilirsiniz.. >> 

Prensiplerinin doğru öğrenilip uygulanması ciddi faydaları olabilecek bir tekniktir ve şiddetle tavsiye edilmektedir. Yüzden kilo verme konusunda da en etkili yöntem olarak bilinir.