Zayıflama Hareketleri

tarafından
1000
Zayıflama Hareketleri

Zayıflamak ve ideal kiloya ulaşmak hem erkek hem de bayanlar için hep problem olan bir konu olmuştur. Bir anda hiç farkına varmadan alınan fazla kiloların  geri iade edilmesi hiçte kolay olmamaktadır. Bunun için diyet ve spor yapmak ve hepsinden önemlisi kararlı olmak en temel gereksinimlerdendir.

Bir çok kişi zayıflamaya karar verdiği halde bunu uygulamaya geçirmeden vazgeçmektedir. Oysa ki evde zayıflama hareketleri yaparak sorunun çözülmesine yardımcı olabilir, sağlıklı, fit ve zinde bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Zayıflama Hareketleri 3

Fazla kilolarınızın bulunduğu bölgeye göre seçeceğiniz bölgesel zayıflama hareketleri ile günde 15 – 20 dakikanızı ayırarak evden çıkmadan ve hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan zayıflayabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak zayıflama hareketleri video ve zayıflama hareketleri resimli olarak anlatılmaktadır. Yapmanız gereken sadece anlatılan bu hareketleri her gün uygulamak.

[reklam id=1]

Seçmiş olduğunuz hareketlerin yanı sıra sağlıklı beslenme ile hızlı bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Hızlı zayıflama hareketleri vücudunuzun fazla kilolardan kurtulmasını sağlamanın yanında daha güçlü ve zinde olmasını sağlayacak bu da yaşantınıza olumlu etki yapacaktır. Şimdi evde hiçbir ekipman kullanmadan rahatlıkla yapabileceğiniz zayıflama hareketlerini inceleyelim.

  • Evde uygulayabileceğiniz ilk hareket zıplama hareketidir. Bu hareketi yaparken öncelikle ayakta duruş pozisyonu alıyoruz ve ayaklarımızı omuz hizasında açıyoruz. Hareketi yapmak için yukarı doğru zıplıyoruz ve zıplarken ellerimizi başımızın üstünde alkış yapar gibi birleştirip, aynı zamanda ayaklarımızı yana doğru açıyoruz. Yere inerken de ayaklarımızı ve ellerimizi ilk pozisyonumuza getiriyoruz. Bu hareketi 30 saniye süresince yapabilirsiniz.
  • Kinci hareketimizde ise sırtımızı duvara yasladıktan sonra sandalyeye oturur gibi dizlerimizi bükerek 90 derecelik açı yapıyoruz ve pozisyonumuzu alıyoruz. Hareketimizi yaparken ise dizlerimizden kuvvet alarak yükselip tekrar başlangıç pozisyonu alıyoruz. Bu hareketimizi de 30 saniye süresince tekrarlayabiliriz.

Zayıflama Hareketleri 2

  • Evde zayıflama hareketleri arasında bir diğeri ise şınav hareketidir. Bu harekette 30 saniye süresince şınav çekiyoruz. Şınav çekerken dikkat edilmesi gereken vücudun ip gibi düz olmasına dikkat etmektir.
  • Bir diğer hareketimizde ise sırt üstü uzanarak ayaklarımızı yukarı kaldırıyoruz ve dizlerimizden bükerek başlangıç pozisyonu alıyoruz. Ellerimizi başımızın arkasında birleştirerek mekik hareketi yapıyoruz. Hareketi yaparken gücü başımızdan değil karın gölgesinden almaya özen gösterin. Bu hareketimizi de 30 saniye süresince tekrarlıyoruz.
  • Sonraki hareketimiz için ise bir sandalyeden yardım alıyoruz. Sandalyeyi kaymayacak şekilde sabitliyoruz. Bunun için duvara yaslayabilirsiniz. Sandalyenin önüne geçip önce bir ayağımızı sonra diğerini sırasıyla kullanarak sandalyeye çıkıp iniyoruz. Bu hareketi de 30 saniye süresince yapıyoruz.
  • Bir diğer hareketimiz ise sıkça kullanılan squat hareketidir. Hareketimizi yaparken ayaklarımızı dik duruş pozisyonunda omuz hizasında açıyoruz ve ellerimizi ileri doğru uzatıyoruz. Sonrasında dizlerimiz ayak parmaklarımızı geçmeyecek şekilde ve kalçamızı geriye doğru tutarak çömelip kalkıyoruz. Bu hareketimizi de 30 saniye tekrarlıyoruz.
  • Bir diğer hareketimiz de olduğumuz yerde kollarımızı ve ellerimizi yürüyormuş gibi hareket ettiriyoruz. Hareketi yaparken dizlerimizi mümkün olduğu kadar yukarı çekiyoruz. Bu hareketimizi de 30 saniye süre ile tekrarlıyoruz.
  • Hızlı zayıflama hareketleri arasından bir diğerine ise dik duruş pozisyonunda başlıyoruz. Bir ayağımızı ileri adım attıktan sonra arkadaki ayağımızın dizini yere değecekmiş gibi yaparak eğilip kalkıyoruz. Aynı hareketi ayakları değiştirerek 30 saniye süresince tekrarlıyoruz.

Zayıflama Hareketleri 1

Evde zayıflama hareketleri hem yapması kolay hem de hiçbir ek ekipmana ihtiyaç duyulmadan rahatlıkla yapılabilmektedir. Tek ihtiyacınız azim ve 15 – 20 dakikalık bir zaman. Hareketleri yapmaya başladığınızda bir süre sonra zaten vücudunuzdaki değişimleri hissederek zevkle devam ettireceksiniz. Ancak, hareketleri yapmaya başlamadan önce mutlaka ısınma hareketleri yapmalısınız.