Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler

tarafından
210
Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler

Fazla kilolarımız dış görünüşten ziyade sağlık açısından insanları olumsuz yönde etkiliyor. Kilo vermek ve sağlıklı bir hayata kavuşmak için dengeli beslenme, düzenli uyku ve tabii ki spor yapmak çok önemli. Hızlı kilo vermek yerine dengeli kilo vermek için bir diyet programı hazırlanmalı.

Birden kilo vermek doğal yollarla pek mümkün olmadığı gibi sağlıklı da değildir. Uygulayacağınız diyet programında içerisine mutlaka dahil etmemiz gereken besinleri sizler için araştırdık.

Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler

YOĞURT

Tok tutucu olan yoğurt, yağ yakmak için de birebir. İçerisinde protein ve kalsiyum barındırdığı için kas ve kemiklerinizi de besler. Günde 3 öğün yağsız bir kase yoğurt yemek, kilo vermeyi hızlandırdığı kanıtlanmış durumda.

MEYVE

Ara öğünlerimizi meyveler ile doldurmak gayet başarılı bir adım olur. Özellikle lif oranı yüksek meyveler hem tok tutacaktır hem de ağızda hoş bit tat bırakacaktır. Kalori oranı düşük olan meyveler: elma, muz,kayısı vb.

[reklam id=1]

SEBZE

Sebzeler çoğu insan tarafından tercih edilmese de bazılarımızın vazgeçilmezi. Gayet sağlıklı bir besin grubu ve içerdiği yüksek lif oranları tok kalma da yardımcı. Vitamin ve mineral açısından zengin olan bu besin çeşidi, daha dinç bir gün geçirmemizde yardımcı olacaktır.

KİVİ

Meyve grubuna dahil etmediğim kivinin özellikleri çok daha farklı. Sindirimi rahatlatan ve iştah kesici olan bu meyve içerdiği kalori açısından da tam bir diyet listesi yıldızı. 1Kivinin 50 kalori olduğunu düşünürsek, bir öğünde 2 veya 3 tane kivi yemek iştah kesme görevi göreceği ve sindirimi hızlandıracağı için mutlaka denemeniz ve yemeniz gereken bir meyve.

Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler 1

YULAF

Demir, çinko, E vitamini ve B grubu vitaminleri içerisinde bulunduran yulaf kanserden korunmak için kullanılabilecek bir besin olmasıyla da dikkat çekiyor. En çok tok tutan besinlerden birisi demek yanlış olmaz.

TON BALIĞI

Düşük kalorili, yüksek proteinli bir besin olan ton balığı, diyet listelerinde yerini alıyor. Tüketilirken dikkat edilmesi gereken tek şey; suda konserve edilmiş olması.

SOĞUK SU

Su içmek metabolizmayı hızlandırıyor, suyu soğuk içtiğimizde, vücudumuz suyu ısıtmak için enerji harcar ve kalori yakılır.

BEYAZ ET

Tavuk ve hindi gibi besinler yüksek protein oranlarına sahipler. Yağsız yenilmesi tavsiye edilen beyaz etin derisinden de uzak durulması gerekiyor. Tok tutucu özellikleri sayesinde diyet yaparken mutlaka yememiz gereken besinlerden.

Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler 3

SALATA

Çoğu kişi tarafından tek başına öğün olarak görülmeyen salatalar, tok tutucu özelliğine sahip. Salataya şans verirseniz karnınız doyacak ve kalori almamış olacaksınız.

SÜZME PEYNİR

Neredeyse tamamen protein olan süzme peynir tam anlamıyla sağlık dostu. Kalorisi çok düşük olan süzme peyniri ne kadar çok yerseniz o kadar tok tutacaktır.

BAKLAGİLLER

Baklagiller yağ yakıcı özelliği ile bilinir ve kilo vermede yardımcıdır. Protein ve diyet lifi açısından çok zengin olan baklagiller sofralarınız için çok iyi bir seçim olacaktır.